Rezultate te kerkimit per termin: +Peter +Loukanov

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.228Z

Prokofiev dhe nje histori censure

Premiere / Historia e ndalimit te baletit Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergei Prokofiev ne Rusine e viteve 30 dhe suksesi i premieres ne Teatrin e Kirovit. Teatri Kombetar i Operes dhe Baletit ne Tirane e sjell premiere me koreografi te bullgarit Loukanov Nuk eshte e thjeshte te takosh koreogra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.535Z

TKOB premier Romeo dhe Zhuljeta

Baleti “Romeo dhe Zhuljeta” është premiera më e fundit që Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit ka ngjitur në skenën e tij. Vepra e bazuar në tragjedinë e Shakespeare-t me të njëjtin titull, vjen në bashkëpunim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.605Z

“Romeo e Zhuljeta” premierë suksesi në TKOB

Baleti “Romeo dhe Zhulieta”, vënë në skenë nga koreografi bullgar Peter Lukanov, rezultoi një nga premierat më të suksesshme në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit. Tragjedia shekspiriane u ngjit në skenë të shtunën në mbrëmje si një balet klasik, dhe si e tillë mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama