Rezultate te kerkimit per termin: +Pew +Research +Center

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.202Z

SHBA, sondazhi: 80% e amerikanëve nuk kanë besim tek qeveria

80 % e amerikanëve nuk kanë besim tek qeveria . lajmi bëhet i ditur nga të dhënat e një sondazhi të qendrës Peë Research. Sondazhi saktëson se kjo përqindje e amerikanëve nuk beson se administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës bën atë që është duhur. Me këtë rezultat, v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.105Z

Facebook shëndosh mendjen

Nga Express më 24 qershor 2011 në ora 13:30 Përdoruesit e Facebookut kanë më shumë miq të afërt dhe sigurojnë më shumë mbështetje shoqërore sesa ata të cilët nuk janë pjesë e këtij rrjeti. Fenomeni i rrjeteve shoqërore në pesë vitet e fundit është thënë se ndikon në izol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.077Z

Islami, feja më e madhe në botë brenda vitit 2070

Pas kristianizmit, besimi mysliman është aktualisht më i madhi në botë, por po pëson rritje të dyfishtë në krahasim me të shkuarën Sipas analizave të institutit të studimeve amerikane, Pew Research Center, Islami do të bëhet besimi më i madh në botë brenda vitit 2075 dhe popullsia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.774Z

SHBA, interneti kalon gazetat

Per here te pare interneti ne 2008-en kalon gazetat si burim informacioni, i privilegjuar per lajmet nacionale dhe internacionale te amerikaneve. Televizioni mbetet mjeti i komunikimit me i ndjekur, por per moshat e reja eshte i barabart me web-in. Studimi eshte bere nga studioja “P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.778Z

Interneti i preferuari i amerikanëve për tu informuar, lë në bisht gazetat dhe TV

Uashington-Interneti është fuqia e lajmit. Një sondazh i realizuar në SHBA ka treguar se qytetarët preferojnë të informohen përmes internetit më shumë se sa nga gazetat apo televizioni, për të rejat e fundit nga vendi dhe bota. Të dhënat janë mbledhur dhe publikuar nga “Pew Rese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.161Z

Barak Obama ne epersi ndaj rivalit Xhon Mekejn.

Kandidati demokrat per president amerikan, Barak Obama eshte ne epersi sipas anketave perballe kandidatit republikan, Mekejn. Sipas rezultateve te anketes “Pew Research Center” e realizuar gjate muajit qershor, kandidatin demokrat Obama e mbeshtesin 48 per qind e qytetareve, ndersa kandidatin re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.157Z

Si shihen SHBA-te ne bote

0 brbr SSSAbrASS brbrShtetet e Bashkuara shihen nen nje drite pozitive nga shume vende te Botes Sondazhi i Qendres Kerkimore Pew Research Center ne 40 vende tregon se nje mesatare prej 69 e personave te pyetur vleresojne ekonomine dhe luften kunder Shtetit Islamik dhe po kaq simpatizojne president

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama