Rezultate te kerkimit per termin: +Pharma

Total: 94
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.573Z

Hetim pasurisë së grosistit të Omega Pharma

KLSH kallëzon zyrtarët e fondit të rimbursimit, pasi 3 i nënshkruan kontrata me kompaninë e Nadir Çaushollit Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin pasuror për kompaninë e Nadir Çaushollit, për të parë se ku kanë përfunduar miliona euro të përfituara nga rimbursimi i recetave të fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.061Z

Omega Pharma, kompania që dyshohet për mashtrim me ilaçet

"Omega Pharma" me administrator Nadir Çaushollin, është një ndër 5 kompanitë më të mëdha te farmaceutikes në tregun e barnave në Shqipëri, e cila operon prej 15 vitesh dhe tregton mbi 80% të ilaçeve për farmacitë në të gjithë Shqipërinë. "Omega Pharma" është krijuar në vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.070Z

Pranga pronarit të Omega Pharma, përfitoi miliona euro nga rimbursimet

Mashtrim me ilaçin e veshkave, ndalohen pronarë të farmacive dhe tre punonjës të sigurimeve Mariglen Mullai Katër muaj nga skandali i katër farmacive që mashtronin me recetat, që kulmoi me arrestimin e drejtorit të sigurimeve, Prokuroria e Tiranës zbuloi dje një tjetër skemë mashtrimi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.460Z

Lirohet pronari i Omega Pharma

brbrGjykata e Tiranes ka liruar kete te marte administratorin e kompanise farmaceutike Omega Pharma Fatos ausholli duke vendosur ndaj tij masen e sigurise Detyrim Paraqitje Ai u arrestua me akuzen e shmangies se detyrimeve doganore me vlere 40 milione leke per nje ngarkese me ilace qe kishte mberri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.463Z

Pas arrestimit Ilir Beqja dha tenderin 500 milionësh për Omega Pharma

. Pronari i kompanisë "Omega Pharma", Nadir Çausholli është në qelitë e burgut, që nga mbrëmja e së shtunës, kur u arrestua së bashku me 12 të tjerë. Të gjithë dyshohen si pjesë e një skeme të vjedhjes së parave nga Fondi i Rimbursimit të Ilaçeve. 2 milion euro të vjedhura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.505Z

Mbyllet dosja per Omega Pharma

brbrProkuroria e Tiranes ka perfunduar hetimet per skemen mashtruese me ilacet te njohur si Farmacite 2 Per kete dosje u moren te pandehur administratori i Omega pharma Nadir ausholli si edhe tre punonjes te kesaj kompanie pasi akuzohen se kane perfituar ne menyre te paligjshme me shume se 2 milion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Skandali i ilaçeve, Omega Pharma abuzoi edhe me 28 barna të tjera

Vetëm për insulinë dhe ketosteril dëmi ishte 2.2 milionë euro, për 28 barnat e tjera dëmi pritet të shkojë mbi 5 milionë euro Sokol Çobo Dëmi nga rimbursimet e barnave llogaritet në dhjetëra milionë euro. Prokuroria e Tiranës ka zgjeruar hetimet ndaj depos farmaceutike “Omega P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama