Rezultate te kerkimit per termin: +Piraj

Total: 95
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.444Z

Biznesmeni Piraj akuzon institucionet për mospërkrahje ndaj bizneseve

Pronari i fabrikës së përpunimit të mishit "MEKA", në Opojë të Sharrit, Burim Piraj, ka akuzuar institucionet vendore për mungesë mbështetje të bizneseve. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se bizneset në Kosovë, përveç mungesës së mbështetjes, ballafa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.246Z

Piraj: Arifi nuk e ka shkelur ligjin, mungojnë provat

Deklaratën e kryetarit të Vitisë, Nexhmedin Arifit dhënë para trupit gjykues të mërkurën se është i pafajshëm dhe se nuk ka bërë as më të voglën shkelje ligjore e ka përforcuar edhe më shumë avokati i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.367Z

Kërkohej pas përdhunimit të një vajze, ekstradohet Arben Piraj

Prishtinë, 14 Gusht NOA Një person i kërkuar për të vuajtur dënimin e marrë nga drejtësia kosovare pas përdhunimit të një vajze, është ekstraduar nga Zvicra. Korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA citon zyrtarë të Shërbimit Policor të Kosovës të saktësojnë se mbrëmjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.167Z

VENDIM PER SHPRONËSIMIN, PËR INTERES PUBLIK, TË PRONARIT TË PASURISË SË PALUAJTSHME, PRONË PRIVATE, QË PREKET NGA NDËRTIMI I NJË KANALI PËR VENDOSJEN E NJË TOMBINOJE, PËRGJATË SUPERSTRADËS LEZHË-SHKODËR, SEKSIONI PIRAJ-VAU I DEJËS

V E N D I M PËR SHPRONËSIMIN, PËR INTERES PUBLIK, TË PRONARIT TË PASURISË SË PALUAJTSHME, PRONË PRIVATE, QË PREKET NGA NDËRTIMI I NJË KANALI PËR VENDOSJEN E NJË TOMBINOJE, PËRGJATË SUPERSTRADËS LEZHË-SHKODËR,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.793Z

Rexhep Qosja i bën “bllok” çmimit të letërsisë

Rexhep Qosja, me romanin "Bijtë e askujt", është tërhequr nga konkurrimi për çmimin letrar 2010, që ndan Ministria e Kulturës së Kosovës. Kërkesat për largimin e tij nga gara për çmimet, tashmë është dorëzuar edhe në MKRS. Këtë e ka pohuar për mediat kosovare edhe vetë drejtor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.777Z

Asnjë dëshmitar nuk e implikon Arifin, mbrojtja e quan aktakuzën qesharake

Në gjykimin e zhvilluar kundër Kabil Hajdarit dhe Nexhmedin Arifit kanë dëshmuar disa dëshmitarë por asnjëri prej tyre nuk e ka implikuar kreun e Vitisë Nexhmedin Arifin. Avokatët Shemsedin Piraj e Sabit Maliqi tha se aktakuza është e paqën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.914Z

Vazhdon lufta tregtare Kosovë-Shqipëri

Burim Piraj, pronar i industrisë së mishit Meka, edhe me tutje nuk po mundet që prodhimet e tij ti shpërndajë në tregun shqiptar. Ai, por edhe prodhues të tjerë të kësaj natyre, ka qe dy javë që nuk kanë futur asnjë gram mish në territorin e Shqipërisë, pasi autorit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama