Rezultate te kerkimit per termin: +Pitsburg

Total: 104
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.694Z

Super Bowl", Pitsburg triumfon në finale përballë Arizona Kardinals

Pitsburg Stillërs kanë triumfuar në edicionin e 43-të të "Super Bowl", duke mposhtur 27 me 23 Arizona Kardinals. Në impiantin "Tampa" të Floridës, ata dominuan pjesën e parë të sfidës, duke siguruar një avantazh prej 13 pikësh. Por, në fund Kardinals u bënë protagonistë të një p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.859Z

Demonstruesit përplasen me policinë

Takimi i G20-ës në Pitsburg është pritur me protesta nga grupet anti-globaliste dhe anti-kapitaliste. Ata kanë qenë të shumtë në numër dhe janë përballur pjesërisht në mënyrë të dhunshme me forcat e policisë. Dhjetëra vetë janë arrestuar kur protesta ka arritur kulmin. Në fakt,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.641Z

Pittsburgh, përplasje mes policisë e protestuesve anti-globalistë

Para fillimit të samitit të G20 në Pitsburg ka pasur përleshje mes protestuesve dhe forcave policore të qytetit. Autoritetet policore në Pitsburg në SHBA kanë përdorur plumba gome dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë qindra protestues antiglobalistë. Protesta e rreth 500 manifestu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.595Z

Masakra me 8 të vdekur në Pitsburg, autori: Hebrej, do të vdisni!

Tetë persona u vranë, ndërsa të paktën 12 u plagosën, duke përfshirë 4 agjentë, nga të shtënat me armë zjarri brenda një sinagogë të “Kongregacionit të Pemës së Jetës” në Pitsburg, SHBA. Autori, Robert Bowers, 46 vjeç, aktiv në rrjetet sociale të ekstremit të djat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.239Z

Presidenti i Bankës Botërore: Samiti i G20 të mos merret veç me pagat e bankierëve

Pitsburg, 21 shtator, NOA Problemi më i rëndësishëm ekonomik i botës sot nuk është ai i uljes apo ngritjes së rrogave të punonjësve të bankave, prandaj nuk duhet që punimet e Samitit të G20 që pritet të zhvillohen së shpejti, të përqendrohen rreth kësaj çështje. Një fakt t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.955Z

Nicki Minaj nuk është shtatzënë

TMZ ka mësuar se Nicki Minaj nuk është shtatzënë, të paktën jo ende. Minaj të shtunën në Pitsburg i është referuar Mill si babai i fëmijës, duke i thënë atij “Baby father”. AdPlatformZone = {id: "8bc4ee166",f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.987Z

Elton Xhon një këngë për Liz Tejlor

PITSBURG-Kantautori Elton Xhon i ka kushtuar një këngë mikeshës së tij, legjendës së Hollivudit Elizbaeth Taylor, e cila vdiq më 23 mars. Elton John e këndoi këngën "Don't let the sun go down on me", "Mos e ler diellin të perëndojë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama