Rezultate te kerkimit per termin: +Pjestart

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Arrin në 102 numri i viktimave nga sulmi në Pakistan

Ka arritur n 102 numri i viktimave nga shprthimi kamikaz n fshatin Jakagund, zon tribale n Pakistan. T plagosurit jan 100. Mes viktimave ka edhe gra e fmij. Kjo zon njihet si baz e radikalve islamik e po kshtu edhe vendstrehim pr pjestart e rrjetit terrorist Al Kaeda.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Sulmet e 11 Shtatorit, Gjermania mbyll xhaminë në Hamburg

Policia gjermane ka mbyllur n Hamburg xhamin Taiba ku besohet se atentatort e sulmeve t 11 shtatorit 2001 zhvilluan mbledhjen e fundit, prpara se t godisnin Shtetet e Bashkuara. Rreth 20 polic kontrolluan xhamin Taiba, q njihet si qendra kryesore q trhiqte m s shumti pjestart e Xhihadit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Shpërthen bombula në Fier, pa viktima

Shprthimi i nj bombule gazi pr pak i ka kushtuar jetn nj familje. Ngjarja ka ndodhur n fshatin Mbrostar t Fierit, mbrmjen e djeshme. Sipas policis, shkak i shprthimit t bombuls ka qen pakujdesia. Flakt jan prhapur me shpejtsi, por t gjith pjestart e familjes kan mundur t dalin jasht n koh. Nga zjarr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Dshtojn kompjuterat n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor

Zyrtart nga NASA raportojn q kompjuterat rusw q bjn kontrollimin e furnizimit me oksigjen dhe uj n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor kan dshtuar. Mirpo, tre pjestart e Stacionit si dhe shtat astronautt vizitues nuk gjenden n rrezik t menjhershm pasi sistemet tjera vitale jan ende n funksion. Inxhiniert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Vritet nj narko-bos n Meksik

Forcat meksikane t siguris kan vrar bosin e drogs, Beltran Leyvan, njrin prej trafikuesve m t krkuar n Meksik dhe SHBA, fitore kjo e presidentit meksikan, Felipe Calderon, n luftn e tij kundr trafikuesve t drogs. Leyva, shef i nj karteli t fuqishm, i cili konsiderohej edhe si shef i shefave, sht vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

Amnesty kritikon Iranin

Respektimi i t drejtave t njeriut n Iran ka rn n pikn m t ult n dy dekadat e fundit, ka deklaruar sot organizata pr t drejtat e njeriut, Amnesty International. N raportin e AI-s, t publikuar pas zgjedhjeve kundrthnse presidenciale, t cilat u zhvilluan n qershor, u prfshin edhe akuza pr tortur, dhun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Trazira t reja n Teheran

Dshmitart okular kan theksuar se forcat e siguris dhe njsit pro-qeveritare, t pajisura me shkopinj t goms dhe gaz lotsjells, jan prleshur dje me mijra protestues t opozits para Universitetit t Teheranit, n ditn e protestave t planifikuara t studentve. Dshmitart theksuan se pjestart e njsis Basiji k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama