Rezultate te kerkimit per termin: +Plani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.255Z

Plani

Nga Edison Ypi Armiqtë e thurnin ose e kurdisnin, burokratët e hartonin, proletarët e tejkalonin. Bosh, i pabesueshëm, subjektiv, fiktiv, propagandistik, pa asnjë lidhje me "punën" të cilën pretendonte se e udhëhiqte, nuk kishte asgjë më paradoksale se "Plani". Habia që shkaktonte pla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.783Z

Plani A dhe plani B i shqiptarëve që jetojnë në periferi

Kush është plani A dhe plani B i shqiptarëve që jetojnë në periferi ?  Kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tregon këtë bashkëbisedim me disa kolegë të huaj. Erion Veliaj: Kisha disa kolegë të huaj që ishin për vizitë për kafen e mëngjesit dhe më thanë ke një vit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.932Z

"Plani, "bosnjizim" i Kosoves"

Plani gjashtepikesh i Organizates se Kombeve te Bashkuara, nese zbatohet, rrezikon me 'bosnjizimin' dhe ndarjen e Kosoves. Keshtu eshte shprehur dje nga Prishtina, analisti Janush Bugajski, i cili vlereson se dyfishimi i autoriteteve ne Kosove mund ta rrezikoje teresine territoriale te saj. Ai tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.297Z

Plani për imigrantët has kundërshtime

Kancelarja gjermane, Angela Merkel: Europa rrezikon të bjerë pre e nacionalizmit Plani i Komisionit Europian për të zgjidhur krizën më të rëndë të imigrantëve në Europë në disa dekada, po has qysh tani në kundërshtime. Plani përfshin një mekanizëm të drejtësisë që u kërkon ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.103Z

Prezantohet plani urbanistik

brbrPas perfundimit te planit urbanistik te Tiranes se madhe nis prezantimi i tij me publikun Kryetari Erion Veliaj ka nisur degjesat nga Kombinati zona e projektuar per nje nga 7 qendrat e reja te kryeqytetit Sipas planit te arkitektit italian Stefano Boeri Kombinati eshte projektuar si nje qytet b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.052Z

65 vjet nga Plani Marshall

Llazi Biqiku Plani Marshall, sipas interpretimit të sotëm zyrtar amerikan, ishte ideja që ndryshoi botën. Pa atë, i gjithë Berlini do të kishte kaluar në duart e lindorëve; Italia, Greqia dhe Turqia do të ishin në sferën e influencës së Bashkimit Sovjetik dhe si Pasojë, Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.880Z

Tiranë: Prezantohet plani rregullues i qytetit

Prezantohet në qëndër të Tiranës plani rregullues i kryeqytetit. Ky plan ka qene nje nga synimet kryesore te Bashkise se Tiranes qe ne vitin 2001. Projekti u prezantua nga konsulenti teknik zviceran Urba-plan. Realizimi i tij plani u shoqerua me impenjimin e stafit teknik te Bashkise,analizen p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama