Rezultate te kerkimit per termin: +Planin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.794Z

Kosova refuzon planin

Presidenti i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaçi refuzuan serisht planin 6-pikesh te Sekretarit te Pergjithshem te Kombeve te Bashkuara. Gjate nje konference te perbashket per shtyp ata vleresuan si te papranueshem planin, pasi ndan “de jure vendin”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Rama, dorezon planin urbanistik

Ne diten kur mazhoranca kerkoi ngritjen e nje komisioni parlamentar, per te hetuar kryetarin e bashkise se Tiranes, nen akuzen se Edi Rama qe po mbante peng planin rregullues te kryeqytetit, ky i fundit ka dorezuar prane Keshillit Bashkiak pjesen e pare te dokumentacionit per planin urbanistik te qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.176Z

Kosova paraqet planin 4 pikesh

Kosova e konsideron si te papranueshme planin e sekretarit Ban Ki Mun dhe aprovon planin e saj, si kusht per vendosjen e Euleks. Ne planin 4 pikesh te miratuar njezeri dhe te aprovuar edhe nga Shtetet e Bashkuara, kushti kryesor per vendosjen e ketij misioni eshte zbatimi me perpikmeri i planit Aht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.326Z

Tatimet Tejkaluam planin

Pas Doganave edhe Tatimet kanë lajmëruar rezultatet pozitive në mbledhjen e të ardhurave. Drejtoresha e Përgjithshme, Brisida shehaj deklaroi se administrata tatimore tejkaloi me 6 për qind planin e pandryshuar të ardhurave dhe paralalisht ka arritur t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.165Z

Himarë, Bashkia prezanton planin urbanistik

Himarë- Në mbledhjen e zhvilluar ditën e enjte, një kompani shqiptaro-greke ka prezantuar etapat e planifikimit urban të Himarës.Këshilli i Bashkisë ka votuar planifikimin urban në unanimitet dhe me konsesusin e forcave  të ndryshme politike.Nga ky planifikim janë parashikuar të përfit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.791Z

KS,miratoi planin gjashtë pikësh

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara miratoi raportin dhe planin gjashtëpikësh të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki Mun për rikonfigurimin e UNMIK-ut dhe vendosjen e misionit evropian Euleks në Kosovë. Ambasadorët e vendeve anëtare të Këshillit të Sigurimit mbësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Kongresi perparim per planin

Udheheqesit kongresiste amerikane thone se kane mundur te bejne perparim drejt planit te shpetimit per sistemin financiar amerikan. Kryetarja demokrate e Dhomes se Perfaqesuesve, Nancy Pelosi tha se ishte bere "perparim i madh" gjate bisedimeve qe vazhduan deri naten vone, por ende mbetej te diskuto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama