Rezultate te kerkimit per termin: +Platform

Total: 2778
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.170Z

PDK me platformë digjitale

Partia Demokratike e Kosovës ka lanësuar platformën digjitale, me qëllim të realizimit të misionit, të cilës iu bashkuan 1200 të rinjë. Këtë publike e ka bërë edhe Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi përmes rrje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.697Z

Future Architecture Platform thërret për ide

Platforma më e madhe evropiane e arkitekturës, "Future Architecture Platform", në të cilën janë mbledhë 15 organizata të arkitekturës nga e mbarë Evropa, ka hapur thirrje për ide në fushën e arkitekturës, njofton Fondacioni Kosovar i Arkitekturës. Platforma ka për qëllim të përzg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.645Z

AKI me Platformë Vjetore

Platforma vjetore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI) në të cilën përcaktohen prioritetet e agjencisë, është miratuar sot nga Qeveria e Kosovës. Zëvendëskryeministri Kujtim Shala, tha se dokumenti është fokusuar n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.223Z

BE-ja nuk pranon disa pjesë të platformës serbe

Qeveria e Serbisë do të marrë parasysh vërejtjet e BE-së dhe SHBA-së në tekstin e platformës për Kosovën, me të cilën doli në opinion para disa ditësh, asisoj që do të ndryshohen disa pjesë të platformës q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.607Z

Në Serbi të gjithë pajtohen për platformën

Platforma serbe për Kosovën do të diskutohet në mbledhjen e ardhshme të qeverisë serbe, më 8 ose 9 janar. Nuk do të ketë mbledhje të veçantë enkas për këtë platformë, citon agjencia e lajmeve FoNet kryeminsitrin se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.234Z

Bashkimi Evropian nuk e pranon platformën serbe për Kosovën

Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë tërthorazi platformën e Serbisë për Kosovën, duke i favorizuar konkluzionet e fundit të Këshillit të BE-së. Zyrtarët e Bashkimit Evropian nuk kanë dhënë asnjë koment rreth Platformës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.305Z

Azerbajxhan, zjarr në platformën e “SOCAR”; 32 viktima

Një ngjarje e tmerrshme dhe tragjike është shënuar këtë të shtunë në brigjet e Detit Kaspik, ku 32 punonjës raportohen të kenë vdekur pas një zjarri të rënë në një platformë nafte të operuar nga kompa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama