Rezultate te kerkimit per termin: +Plazhi

Total: 2876
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.646Z

Porto Romano, plazhi "arkeologjik"

Plazhi i Porto Romanos vitet e fundit frekuentohet nga mjaft pushues, te cilet preferojne qetesine e plote dhe ujin e paster. Dy hotele me restorantet perkatese jane ndertuar pikerisht aty ku nis kodra e Kepit te Palit dhe ku mund te shijohen edhe zbulimet arkeologjike te viteve te fundit. Erzeni,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.433Z

Plazhi i harruar, plazhi i Rrjolit pa infrastrukturë dhe shërbim shëndetësor

Plazhi i Rrjolit në Shkodër, vuan mungesën e infrastrukturës për pushuesit, edhe pse është një nga vendet më të bukura të Adriatikut. Në 8 kilometra plazh mungojnë tualetet e dushet publike, ndërsa nuk bëhet fjalë për roje bregdetare. Shërbimi shëndetësor ofrohet vetëm me autoam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.152Z

Foto/ Nis plazhi në Shqipëri toples

Ardhja e sezonit të verës si për çdo vit shoqërohet edhe me foto të nxehta. Tashmë është bërë traditë që edhe në plazhet publike të rejat të vishen me rroba banjo paksa më të vogla. Siç tregojnë edhe këto foto, mesa duket kjo stinë do të jetë më e nxehtë seç duhet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.877Z

Një dyshek plazhi me karikues

Disa njerëzve nuk u pëlqen të qendrojnë larg telefonit celular, madje edhe kur pushojnë në plazh. Ndaj, një student nga Libani ndërtoi një dyshek plazhi që karikon telefonat celular dhe i mban pijet të ftohta. Dysheku i plazhit "Beachill" ka një panel diellor 5 vatësh që karikon paisj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.884Z

Velipoja pa roje plazhi

Plazhi me i madh ne veri te Shqiperise, Velipoja dhe kete sezon turistik nuk ofron asnje element sigurie. Aty prej kohesh nuk ka asnje roje bregdetare. Gjate ketij sezoni turistik ne plazhin e Velipojes kane humbur jeten si pasoje e mbytjes ne det tre persona. Dy vite me pare ne kete plaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.729Z

Plazhi i Velipojës, pushuesit: Mungojnë banjot publike

Plazhi i Velipojes, pavaresisht vlerave qe ka ne vetvete, si nje nga plazhet me reren dhe ujin me te paster ne Shqiperi, ka ende vende per te permiresuar.   Nje fakt i tille eshte pohuar nga pushuesit, te cilet thone se mungesa e banjove publike eshte e patolerueshme, ndaj komuna duhet te ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.327Z

Alarmi: Plazhi i Durrësit, i tejndotur

Shkarkimet e ujërave të zeza në plazhin e Golemit Drejtoria e Shëndetit Publik në Durrës jep alarmin dhe u bën apel qytetarëve të mos frekuentojnë disa zona të plazhit të Durrësit, pasi analizat e kryera kanë dëshmuar prezencën e një ngarkese të lartë bakteriologjike në ujë.Ndot

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama