Rezultate te kerkimit per termin: +Podgoricn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Linja e transmetimit Shqipëri Mali i Zi përfundon këtë vit

Prfundon kt vit linja energjetike me Podgoricn, Linja e interkonjeksionit 400 kilovolt Tiran-Podgoric do t prfundoj, brenda ktij viti. Garancin e kan dhn Dritan Prifti, ministri i ekonomis dhe homologu i tij malazez Branko Vojovic, gjat nj takimi t zhvilluar n Tiran. E nisur n fund t 2007, linja e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Tirana prshndet njohjet

Ministria e Jashtme e Shqipris ka prshndetur vendimin e njohjes s Republiks s Kosovs nga ana e Maqedonis dhe Malit t Zi, duke e konsideruar si nj hap t rndsishm e t prgjegjshm q bhet n kohn dhe drejtimin e duhur. Njohja zyrtare prej tyre e shtetit m t ri t Evrops, vetm nj dit pas miratimit n OKB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Sekretarja Klinton, letër Shkupit për rezolutën serbe

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, i ka drguar nj letr Maqedonis n lidhje me projektrezolutn serbe kundr Kosovs Pr diplomacin ndrkombtare, qndrimi i shteteve ballkanike, fqinj me Kosovn, vlersohet i rndsishm n lidhje me projektrezolutn serbe, q do t paraqitet n Kombet e Bashkuara. Sipa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama