Rezultate te kerkimit per termin: +Policia +Kufitare

Total: 8997
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.103Z

Policia Kufitare kontrolle ne det

brbrPrej 3 ditesh Policia Kufitare ka nisur nje operacion ne shkalle te gjere per bllokimin e mjeteve lundruese te pa pajisura me dokumentacionin si dhe te atyre mjeteve qe shkelin perimetrin e sigurise duke rrezikuar jeten e plazhisteve Gjate ketyre diteve jane bllokuar 10 mjete lundruese nga te c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.945Z

Policia kufitare dekonspiron aksionin

21/08/2009  Gjatë kontrollit nuk u gjet në det asnjë gomone apo motoskaf Dyshohet se pronarët ishin njoftuar më parë për operacionin Ka dështuar përpjekja në det e një skafi të policisë kufitare të Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Durrës për identifikimin e motor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.205Z

Sarandë, policia kufitare shpëton dy plazhistë

Sarandë-Policia kufitare ndërhyn në dy raste per shpëtimin e plazhistëve. Një në ishujt e Ksamilit dhe një tjetër në Borsh. Sipas policisë në një nga ishujt e Ksamilit, është plagosur Sefer Ahmetxhezaj, 34-vjeç nga Kosova. Ai është hedhur nga një lartësi dhe ka thyer shpatullën.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.925Z

Vlorë, policia kufitare shpëton dy persona nga mbytja

Dy persona janë shpëtuar mesditën e sotme nga mbytja. Ngjarja ka ndodhur në Vlorë, ku mësohet se dy personat në gjendje të dehur kishin hyrë për tu larë. Por në kontakt me ujin ata nuk kanë mundur që të notojnë. Qytetarët kanë njoftuar policinë kufitare e cila u ka shkuar në ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.739Z

Policia kufitare shpëton nga mbytja dy vëllezër

Lezhë Peshkatarët 19 dhe 21 vjeç ishin nisur nga Velipoja për në Shëngjin, por moti i keq i vuri në vështirësi Dy vëllezër peshkatarë kanë rrezikuar seriozisht jetën mëngjesin e djeshëm, kur reshjet e shiut dhe era e fortë kanë përfshirë bregdetin e Adriatikut. Ata ishin nisur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.474Z

Durres dy italiane arrestohen nga policia kufitare

Dy shtetas italiane kane rene ne prangat e Policise Kufitare te Durresit diten e djeshme. Francesco Cinefra 29 vjec banues ne Brindisi Itali eshte arrestuar ne flagrance pasi sipas policise me date 31.05.2011 rreth ores 11.00 eshte paraqitur para sherbimeve te Policise Kufitare te Portit Detar Durre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.590Z

Policia kufitare operon me shumë mangësi

Policia kufitare e Kosovës operon me një sërë mangësish e parregullsish, duke nisur nga mungesa e stafit e deri tek mosfunksionimi i sistemit të kamerave të sigurisë e mjeteve bazike të punës. Për këtë shkak, Inspektorati Policor (IPK) ia ka adresuar një numër rekomandimesh Drejtoris

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama