Rezultate te kerkimit per termin: +Policin +Kufitare

Total: 498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.777Z

Pikat kufitare pa ngarkesa

Ngarkesat në pikat kufitare tashmë i përkasin së shkuarës dhe një proces nëpër pikë kalimet kufitare me Serbinë dhe Shqipërinë që zgjaste me orë të tëra, tani nuk zgjat më shumë se 20 minuta. Kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.207Z

Amerikanët dhurojnë pajisje për Policinë Kufitare dhe Doganën‏

A​mbasada Amerikane nesër do të bëjë dorëzimin e pajisjeve për Policinë Kufitare dhe Doganën e Kosovës, një donacion përmes programit EXBS e që bartë vlerën prej 295.000 mijë dollarë. Pjesë e ceremonisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.924Z

EULEX: Zyrtarë serbë dhe kosovarë në pikat kufitare

EULEX-it, ka konfirmuar prezencën e doganierëve e policëve shqiptarë e serbë në pikat kufitare në veri të Kosovës. Zëdhënësi i EULEX-it, ka deklaruar se zyrtarë lokalë, serbë e shqiptarë janë në pikat kufitare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.503Z

Prishtinë, shtatë rekomandime për Policinë Kufitare

I përfshirë në inspektimet e zakonshme, rekomandimi i parë i këtij raporti nis me përcaktimin e strukturave funksionale. “Në të kundërtën, në mungesë të një strukture të mirëfilltë organizative dhe në bazë të analizave mbi burimet njerëzore të hartojë dhe të funksionalizoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.735Z

Udheheqesit e Shqiperise denojne aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare te Kosoves

Drejtuesit me te larte te shtetit dhe qeverise se Shqiperise denuan aktet e dhunes serbe mbi pikat kufitare ne veri te Kosoves. Presidenti Bamir Topi dhe kryeministri Sali Berisha shprehen ngushellime per policin shqiptar qe humbi jeten ne ngjarjet e fundit. Ata thane se interesat e rajonit jane dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.694Z

Zv/ambasadori amerikan vleresim policise kufitare

Gjatë një vizite në pikëkalimin kufitar të Kakavijës zëvendësambasadori i SHBA-së në Shqipëri ka vlerësuar efektivat e policisë kufitare dhe përpjekjet e tyre në luftën kundër krimit të organizuar e kryesish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.559Z

Rexhepi: Policia e pranishme, në të gjitha pikat kufitare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Bajram Rexhepi, ka thënë se marrëveshja e arritur me Serbinë për vulat doganore dhe kadastrat nuk lidhet me punën operacionale të Policisë Kufitare, ndërkohë që me KFOR-in dhe EULEX-

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama