Rezultate te kerkimit per termin: +Policise +Ushtarake

Total: 574
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.938Z

Siri dorehiqet kreu i policise ushtarake

Regjimi sirian ka marre nje tjeter goditje te forte. Shefi i policise ushtarake, gjeneral-togeri Abdelaziz al-Shalal ka dezertuar, e sipas raporteve ne media, tashme ndodhet ne Turqi. Ushtria ka deshtuar ne mbrojtjen e civileve e eshte kthyer ne bande vrasesish, tha Al-Shalal ne deklaraten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.760Z

Makina e Policise Ushtarake perplas motorin shpeton drejtuesi

brbrNje makine e Policise Ushtarake eshte perplasur me nje motor mbremjen sotme ne Tirane ku si pasoje ka mbetur i plagosur nje personbrbr brbrMesohet se ngjarja ka ndodhur prane Fakultetit Ekonomik ne Rrugen e Elbasanit ndersa i plagosur ka mbetur drejtuesi i motorit identiteti i te cilit nuk dihe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.100Z

Ylli Zyla kreu i ri i Policise Ushtarake

Ish-shefi i Shërbimit Sekret Ushtarak, Ylli Zyla, është prezantuar mëngjesin e së hënës si komandant i ri i Policisë Ushtarake. Zyla u përfshi në një sërë akuzash nga opozita shqiptare për afera të paligjshme në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.221Z

Projektligji per policine ushtarake

brbrEdhe policia ushtarake do te perfshihet nga ndryshimet ligjore Ministria e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka prezantuar sot projektligjin i cili eshte hartuar nga nje grup specialistesh Gjate fjales se saj Kodheli theksoi se iniciativa per miratimin e ketij projektligji vjen si nje domosdoshmeri per fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.667Z

Drejt Kabulit 22 oficere te Policise Ushtarake

Shqipëria ka nisur drejt Afganistanit kontigjentin e 20-te ushtarak. Këtë radhë misioni është i përbërë për herë të parë nga forca e policisë ushtarake. 22 oficere dhe nënoficere do të shërbejnë p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.637Z

Stervitje ushtarake ne det

Ne diten e dyte te panairit nderkombetar te armeve ALMEX 2010 Forcat Detare dhe Ajrore kane realizuar nje stervitje te perbashket qe deshmon kapacitetet dhe aftesite e ushtrise dhe policise sone ne sherbim te luftes kunder terrorizmit dhe ne perballimin e emergjencave civile. Demonstr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.664Z

DEBATI I PLOTE Ligji i ri i Qeverise ne Kuvend Policia Ushtarake mund te arrestoje edhe civilet

e Marte 3 Shkurt 20151800 pm p classwp-caption-textDje gjate mbledhjes se Komisionit te SiguriseSSSAbrASSPervec Policise se Shtetit tashme ndalimet dhe arrestimet e civileve do mund te behen edhe nga Policia Ushtarake Kjo eshte nje nder kompetencat e reja qe i jepen Policise Ush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama