Rezultate te kerkimit per termin: +Popullore +Evropiane

Total: 2316
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.042Z

LDK anëtare e Partive Popullore Evropiane

Asambleja Politike e Partive Popullore Evropiane (EPP), sot ka miratuar propozimin për anëtarësimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në familjen e madhe të Partive Popullore Evropiane, si anëtare vëzhguese.Asambleja ka vlerësuar reformat e thella që ka bërë Lidhja Demokratike e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Isa Mustafa në Kongresin e Partive Popullore Evropiane

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe nënkryetari Sabri Hamiti, kanë udhëtuar të martën për në Marsej, ku me ftesë të kryetarit të Partive Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens, do të marrin pjesë në Kongresin e Unionit të këtyre partive.Lidhja Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.766Z

Mëhilli: Rama, sulm ndaj Partisë Popullore Evropiane në Asamblenë e PS

Tiranë, 20 janar NOA Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Erla Mëhilli ka dalë sot në një deklaratë për shtyp me anë të së cilës ka theksuar se PD dënon ashpër sulmet që kreu i PS-së, Edi Rama ka bërë ndaj Partisë Popullore Evropiane. Në mbledhjen e fundit të Asamblesë K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Kryeministri Berisha niset në Kongresin Statusor të Partive Popullore Evropiane

Bon, 9 dhjetor, NOA - Kryeministri Berisha është nisur sot për një vizitë dy ditore në Bon, në Gjermani, për të marrë pjesë në Kongresin Statusor të Partive Popullore Evropiane, i cili zhvillohet në datat 9-10 dhjetor në Uorld Conference Centre dhe është evenimenti më i madh për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.694Z

Kryeministri Isa Mustafa i drejtohet samitit të Partive Popullore Evropiane

Bruksel, 19 mars 2015Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë pjesëmarrjes në punimet e Samitit të kryetarëve të shteteve dhe të qeverive të Bashkimit Evropian, pjesëtarë të grupit të Partive Popullore Evropiane (EPP), që po zhvillohet në Bruksel, i është drejtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.731Z

Mëhilli: Rama sulme ndaj Partisë Popullore Evropiane

“Partia Demokratike e Shqipërisë, dënon sulmet dhe shpifjet e ulta të punistëve të rinj ndaj Partisë Popullore Europiane, partisë që grupon sot partitë në pushtet në Gjermani, Francë, Itali dhe shumicën e vendeve anëtare të BE-së, si sulme të frymëzuara fund e krye nga trashëgi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama