Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Shqipria

Total: 1091
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.064Z

OKB: Shqipria vend transit pr drogn

Vjen (start)-Organizata e Kombeve t Bashkuara n nj raport t saj pr trafikun e drogs, Shqiprin e konsideron si vend transit t ktij trafiku, por jo n listn e vendeve problematike. N nj intervist pr BBC n shqip, analisti pran zyrs s OKB pr drogn n Vjen, Thomas Pietschman thot se Shqipria tani nuk sht n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Shqipria po zvoglohet

Nj prej tezave m t forta q kan kundrshtart e pavarsis s Kosovs, por edhe ata q n prgjithsi nuk jan dashamirs me shqiptart sht se kur Prishtina t jet kryeqyteti i nj entiteti t ri politiko-gjeografik, ather do t krijohet nj shtet i strmadh, Shqipria e madhe. Shqipria e madhe ngjall fobi tek disa f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Shqipria shton trupat n Afganistan

Shqipria ka vendosur t shtoj pranin e saj me trupa n Afganistan. Kt e njoftoi dje zv-Kryeministri Gazmend Oketa. Duke folur pr angazhimin e Shqipris pr t plotsuar standartet e krkuara pr antarsim n NATO, zoti Oketa tha se Shqipria do t rris kontributin me nj kompani m tepr n Afganistan dhe por n kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

"Shqipria 1 euro" sa mir por s`mjafton!

Iniciativa e fundit e kryeminsitrit t vendit , e pagzuar me emrin Shqipria 1 euro, shihet si shtysa kryesore pr t thithur investime t reja n Shqipri. Sigurisht qllimi sht afrimi investitorve t huaj pr t investuar n vend dhe rrjedhimisht pr t krijuar vende t reja punee ndikuar n uljen e numrit t t pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Sfida e Mijvjearit, Shqipria shpreson ende

Korporata Sfida e Mijvjearit thot se Shqipria ka shnuar prparime n fushn e qeverisjes dhe lirive ekonomike fal programit t zbatuar nga qeveria pr t luftuar korrupsionin dhe pr t prmirsuar klimn e biznesit. Drejtoresha e Korporats Sfida e Mijvjearit pr Menaxhimin e Politikave t Zhvillimit, Sherri Kra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Shqipria vend i vogl me mundsi t mdha

Forumi Ekonomik i Vjenes, nj aktivitet q organizohet pr her t par n Tiran nga Agjencia e Investimeve t huaja, ka nisur punimet sot pasdite me pjesmarrjen e prfaqsuesve t kompanive t mdha t Austris, vendeve t rajonit t Detit t Zi, nga Shqipria etj. Hapja e ktij Forumi dy ditor u prshndet nga Kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Reportert pa Kufij, Shqipria e 79-ta

Tiran (Start)- N nj raport pr lirin e shtypit, publikuar nga Reportert pa Kufij, Shqipria renditet e fundit rajon. Vendi yn z vendin e 79 n shkall botrore, nga 173 vende n list. Vendet e rajonit, ndodhet n sipr se Shqipria, p.sh.b Maqedonia ndodhet n vendin e 42-t, Kosova n vendin e 58-t. Vendi sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama