Rezultate te kerkimit per termin: +Portat

Total: 2716
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.514Z

Mbyllen portat e 3 HEC-eve

Mbyllen portat e 3 HEC-eve E shtune 16 Mars 2013 1445 Mbyllen portat e 3 HEC-evePakesimi i reshjeve te shiut gjate dites se sotme ka permiresuar situaten e shkarkimit te ujit nga portat e hidrocentraleve ku sipas te dhenave te fundit nga korporata elektro-energjitike i vetmi hidrocentral qe vazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.925Z

Hapen portat e HEC-eve

Hapen portat e HEC-eve E diel 31 Mars 2013 1444 p styletext-align justify Hapen portat e HEC-eveHapen serish portat e hidrocentraleve mbi kaskaden e lumit Mat Reshjet e diteve te fundit kane shtuar ndjeshem prurjet dhe per pasoje ka nisur shkarkimi nga Uleza dhe Shkopeti Drejtues te ketyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.648Z

Hapen portat e Fierzes

Prej tre ditesh, portat e emergjences ne hidrocentralin e Fierzes jane te hapura me qellim uljen e shpejte te nivelit te ujit ne ujembledhesin e ketij hidrocentrali. Sasia e ujit te shkarkuar ne lumin Drin eshte e jashtezakonshme dhe pervec ujit qe shkarkohet nga turbinat e hidrocentrali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.872Z

Cico: Qeveria nuk ka kontrolluar portat

Inxhinieri Dhimiter Cico ka bere pergjegjese strukturat shteterore per situaten e krijuar ne qarkun e Shkodres, ku uji ka permbytur rreth 10 mije hektare. Duke folur ne emisionin “Top Story” ne Top Channel, Cico ka deklaruar se institucionet shteterore nuk kane kontrolluar po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

KESH mbyll portat e Fierzës

Korporata Elektroenergjetike ka mbyllur portat e hidrocentralit t Fierzs, duke ndalur n kt mnyr edhe shkarkimet e ujit nga liqeni i Fierzs. Sipas KESH-it, mbyllja e portave shtpr shkak t rnies s prurjeve n hidrocentralin e Fierzs, gj q e kat panevojshme e derdhjen e mtejshme t ujit nga kjo kaskad. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.054Z

Hapen portat e Vaut te Dejes

KESH hap portat e hidrocentralit te Vaut te Dejes. Ne liqenin e ketij hidrocentrali niveli i ujit ka arritur ne 75,19 meter ndersa prurjet jane 20 meter kub ne sekonde. Kjo situate ka detyruar KESH qe te hape te merkuren ne darke portat e ketij hidrocentrali nga ku shkarkohen 300 meter k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.412Z

Mbyllen portat e hidrocentraleve

Mbyllen portat e hidrocentraleve te kaskades se lumit Drin. Sipas te dhenave zyrtare te KESH ne oren 1100 i eshte dhene fund shkarkimeve nga portat e hidrocentraleve te Fierzes Komanit dhe Vaut te Dejes. Persa i perket nivelit te ujit ne liqenet e ketyre hidrocentraleve ne Fierze uji ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama