Rezultate te kerkimit per termin: +Portit

Total: 5752
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.219Z

Vlore, Konkretizohet projekti i portit

Projekti per rikonstruksionin e portit te Vlores i prezantua dje para Kooperacionit italian. Sipas drejtorit te Portit te Vlores, Kreshnik Alimerko, vizita e ekipit italian eshte nje deshmi konkrete per nisjen e realizimit te ketij projekti, i cili per gati 10 vjet ka qendruar ne leter. Ndersa dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.893Z

Ekspertët: Zonat pranë portit janë të ndotura

Vlorë, kapiteneria e portit paralajmëron njerëzit që të mos lahen në plazhet pranë portit pasi paraqesin problemeVLORË- Zonat bregdetare që ndodhen pranë portit të qytetit të Vlorës nuk duhet të shfrytëzohen për plazh nga ana e njerëzve. Deklarata vjen nga kapiteneria e portit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.609Z

Cigaret kontrabandë, hetim punonjësve të portit

11/06/2005  Dyshohet se mund të kenë dijeni për ngarkesat që janë shkarkuar aty, për t’u transportuar më pas drejt Shkozetit Hetimi për cigaret kontrabandë ka iniciuar edhe verifikimin e pozicionit të punonjësve të Portit të Durrësit, në këtë aktivitet të paligjshëm. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.950Z

Durrës, gjendet një kufomë pranë portit, nis hetimi

Policia e portit gjeti, sot paradite, një kufomë jashtë murit rrethues të portit në lagjen numër 1 të qytetit të Durrësit. Kufoma e seksit mashkull ishte veshur me kostum. Po punohet për identifikimin e viktimës si dhe të shkaqeve të vdekjes. DURRES- Një kufomë është gjetur pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.103Z

Greqi, punetoret e portit te Pireut lene greven

Punetoret e portit te Pireut ne Greqi kane lene greven e tyre kunder dhenies me koncesion te portit me te madh te vendit nje sipermarrjeje kineze pas vendimit te nje gjykate e cila e cileson kontraten e firmosur para disa muajsh si te paligjeshme. Lajmi eshte njoftuar nga sindikata e pune

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.400Z

Durres degjese per thellimin e portit

brbrThellimi emergjent i basenit dhe kanalit hyres te portit ne Durres eshte nje investim mjaft i rendesishem qe i hap rruge ankorimit te anijeve me tonazh te larte ne portin me te madh te vendit Per ti paraprire ketij investimi Autoriteti Portual Durres ka zhvilluar seancen degjimore  me publiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Debat publik për ndërtimin e portit të peshkimit

Ka nisur me tension debati publik lidhur me ndrtimin e portit t ri t peshkimit n qytetin e Durrsit. Bashkia q ishte dhe organizatore e ksaj tryeze nuk kishte ftuar n takim prfaqsues t Shoqats s Peshkatarve, ka solli q n fillim irritimin e tyre. M pas kreu i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako paraqiti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama