Rezultate te kerkimit per termin: +Porto +Romano

Total: 1368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.701Z

Përmbytet Porto Romano

01/02/2005  1200 banorë të përmbytur Në Ditë 5 orë energji Rëndohet jetesa dhe uji hyn nëpër shtëpi. Qindra fëmijë nuk shkojnë në shkolla Pas kimikateve, edhe shiu kundër banorëve në Porto Romano DURRES - Është rënduar së tepërmi jetësa e dhjetëra familjeve të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.354Z

Porto Romano, miratohet porti ndërkombëtar

Komisioni i Ligjeve miratoi dje disa ndryshime në koncesionin e zonës së Porto Romanos. Sipas relacionit të paraqitur nga koncesionari rezulton se ka përfunduar së ndërtuari investimi i miratuar sipas lejes së ndërtimit dhe është marrë leja e shfrytëzimit për objektin. Koncesionari Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.314Z

Bllokohet tregtimi i naftës në Porto Romano

Prej mëngjesit të sotëm është bllokuar tregtimi i naftës në Porto Romano. Shkak është bërë kompania "GFI Albania", e cila ka marrë me koncesion shënjimin e karburanteve, transmeton "Ora News". Lajmi konfirmohet nga autoritetet portuale në Durrës, sipas të cilave se furnizimi i tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.596Z

Porto Romano licencohet si port ndërkombëtar

TIRANË - Porti i ndërtuar në Porto Romano, mori dje lejen për të pritur anije të tonazheve të ndryshme dhe kategorizohet si port i hapur për trafik ndërkombëtar. Ai do të përdoret vetëm për ankorimin e anijeve që transportojnë naftë dhe gaz dhe do të jetë në shërbim të shoqëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.617Z

Shoqata e Hidrokarbureve, letër Berishës: Ndërhyni në Porto-Romano

Qeveria duhet të ndërhyjë për të zgjidhur situatën e krijuar në portin e Porto-Romanos për të vendosur konkurrencën në tregun e shkarkimit të gazit të lëngshëm. Kjo ka qenë edhe kërkesa që ka bërë Shoqata e Shoqërive Hidrokarbure në një letër drejtuar kryeministrit Sali Beris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.384Z

Bllokimi në Porto Romano, grositët kërkojnë ndihmën e Kryeministrit

Shoqata e Shoqërive të Hidrokarbureve kërkon zhbllokimin e tregut të ngarkim-shkarkimit të gazit të lëngshëm në Porto Romano. Me një letër drejtuar Kryeministrit dhe disa zyrtarëve të tjerë të lartë, shoqata kërkon që Shoqëria “Romano Port Sh.a.” të detyrohet të respektojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.918Z

Konkurrenca e pandershme, kontroll gazit në "Porto Romano"

Bllokimi i një anijeje me gaz të lëngshëm në “Porto Romano” nga kompania “Romano Port" SH. A, e cila ka me koncesion shfrytëzimin e këtij porti, ka sjellë reagimin e Autoritetit të Konkurencës. Në një deklaratë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama