Rezultate te kerkimit per termin: +Pr +Kontrollin +Parlamentar

Total: 103
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.739Z

Miratohet pr/ligji për kontrollin e financave të partive

Pr/ligji u miratua në komisionin parlamentar të Ligjeve vetëm me votat e demokratëve. Në bazë të ligjit parashikohet që kontrollet të bëhen nga ekspertë kontabël që do të përzgjidhen nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Pr/ligji është kërkuar nga Këshilli i Evropës prej kohësh, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.171Z

Kontrolli Parlamentar i Shërbimeve Informative, Siguria diskuton draftin

Komisioni i Siguris do t marr sot n shqyrtim projektligjin “Pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris”. Ky draft synon t prcaktoj shkalln e kontrollit parlamentar t shrbimeve informative t vendit. Ai prcakton prbrjen, kompetenca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Menaxhimi i financave publike, ligj i ri për kontrollin

Projektligji "Pr menaxhimin financiar dhe kontrollin" prcakton rregullat, procedurat administrative dhe metodat pr funksionimin e menaxhimit financiar dhe t kontrollit brenda njsive t sektorit publik, me qllim prdorimin efient t burimeve financiare publike, duke respektuar parimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.550Z

Kuvendi mbyll sot punimet e sesionit parlamentar

TIRANË, 23 Korrik/ATSH/.- Kuvendi mbyll sot punimet e sesionit parlamentar me diskutimin e një numër marrëveshjesh në fushën ekonomike, kryesisht në sektorin energjitik.Pikë e parë e rendit të ditës është ratifikimi i marrëveshjes me SHBA-në për kontrollin e lëndëve narkotike dhe z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.320Z

Komisioni i Sigurisë, Imamirefuzon kontrollin mbi fondet

Të tjera rreth shkrimit AP: Të mbrohen të drejtat nga SHISH Kompetencat e nënkomisionit hetimor TIRANE - Komisioni i Sigurisë  do të dëgjojë sot propozimet e Ministrisë së Financave, Komisionerit për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, DSIK-në dhe Komitetin Shqiptar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.690Z

Pr/ligji për mbetjet, Rama: Smund të lëmë industrinë e riciklimit të mbyllet

Debate në Kuvend për ligjin e importit të mbetjeve  ndërsa jashtë vijoi protesta  kundër. Kryeministri Edi Rama mbrojti pr/ligjin për importin e mbetjeve si i domosdoshëm kur janë arritur të gjitha standardet e kërkuara që xdo të shpëtonte nga falimentimi industrinë e riciklimit. E

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama