Rezultate te kerkimit per termin: +Premiera

Total: 2686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.173Z

Kater premiera ne teater

Kater premiera ne teater E enjte 10 Janar 2013 1716 p styletext-align justify Teatri MetropolKater premiera kryesisht nen firmen e regjisoreve te rinj por edhe te afirmuar pritet te kete Teatri Metropol kete sezon te ri Drejtuesit e institucionit te kultures ne kryeqytet pritet ti nisin sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.082Z

Premiera e Edipit Mbret

Premiera e Edipit Mbret E enjte 17 Janar 2013 1500 p styletext-align justify Premiera e Edipit MbretEdipi Mbret vepra e famshme e Sofokliut eshte zgjedhja e pare per kete sezon artistik te Teatrit Kombetar Nen regjine e shqiptarit te Kosoves Ilir Bokshi tragjedia vjen si nje bashkepunim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.832Z

Starton me dy premiera

Kinemaja ABC e fillon sezonin e ri me dy premiera botërore. “The Girl with the Dragon Tattoo” dhe “Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked” janë dy premierat që do të shfaqen sot. Kinemaja ABC e fillon furishëm sezonin e këtij viti, duke sjellë para publikut të saj njëkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.320Z

Dy premiera në Kino ABC

Programi i sezonit veror të shfaqjes së filmave në Kino ABC, vazhdon me dy premierat e radhës që do të shfaqen nga dita e enjte, 23 korrik 2015. Premiera botërore e filmit "PIXELS" në 3D, aksion/komedi me aktorët Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, etj, që do të shfaqet çdo di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.518Z

Kino ABC me dhjetë premiera për sezonin veror

Kinemaja e vetme e kryeqytetit, Kino ABC, vazhdon të sjellë premierat botërore për adhuruesit e filmit në Kosovë. Në këtë sezon vere ajo mbetet një ndër institucionet e pakta kulturore me program të ngjeshur. Gjatë sezonit veror në Kinemanë ABC do te shfaqen dhjetë premiera botëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.859Z

Premiera e dansit italian

Është shfaqur me sukses në sallën e teatrit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit premiera “Elsa”, një bashkëpunim i dy kompanive italiane të dansit kontemporan Asmed & Adarte. Kjo ishte shfaqja e fundit për mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.409Z

Premiera Martiret

Është shfaqur premiera e  filmit dokumentar “Martirët”  me regji të Saimir Kumbaros dhe skenar të Uran Butkës në kinemane e Akademisë Marubi. Ky dokumentar është pjesë e kolanës së filmave realizuar në kuad&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama