Rezultate te kerkimit per termin: +Presheva +Jon

Total: 415
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.196Z

Presheva feston

Qytetarët e Preshevës kanë filluar ditën e festës me vendosjen e flamujve kombëtarë nëpër këët qytet. Një flamur prej dhjetëra metrash u vendos në objektin e Kuvendit Komunal të këtij qyteti. Më pas qytetarët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.990Z

Presheva Duam bashkimin me Kosoven

Një ekip hulumtues i Agjencisë Informative “Presheva Jonë” ka publikuar dje të dhënat e një sondazhi që përfshiu 1028 qytetarë të Luginës së Preshevës, lidhur me perspektivën dhe statusin e tri komunave (Preshevës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.086Z

Vrasësi i M.B. nga Presheva është nga Shqipëria me pasaportë serbe

“Njeriu i cili u vra të premten pasdite në një xhami në St Gallen të Zvicër është një 51-vjeçar nga Zvicra, me prejardhje shqiptare nga Presheva. Kurse vrasësi është je qytetar nga Shqipëria me pasaportë serbe”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.052Z

Gjykata e apelit sot shpall vendimin për të burgosurit nga Presheva

Sot Gjykata e apelit në kryeqendrën serbe në Beograd shpall verdiktin përfundimtar për nëntë të rinjtë shqiptarë të cilët më 19 shtator të vitit të kaluar nga gjykata e ashtuqujatur speciale për “krime lufte&rdquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.738Z

Halimi: Kur Prishtina normalizon marrëdhëniet me Beogradin, pse jo dhe Presheva

PRESHEVË – Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik ( PVD ) Riza Halimi u shpreh sot se partia e tij, e cila nga zgjedhjet parlamentare fitoi dy deputetë në Kuvendin e Serbisë ende nuk ka marrë një ftesë nga lideri i progresistëve, kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.979Z

Nje i ri nga Presheva humb jetën në liqenin e Rahovicës

  Sot rreth orës 14 : 30 minuta i riu 23 vjeçari Sami Shabani nga Presheva sot ne orët e para te pasdites ka humbur jetën në pendën e Rahovices, ka mësuar agjencia e lajmeve “Presheva jonë” e cila u gjend pak minuta pas tragjedisë n&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.741Z

Presheva demanton RTK-në, jemi të zhgënjyer me marrëveshjen

Agjencia e lajmeve Presheva Jonë, ka reaguar kundër një lajmi të televizionit publik të Kosovës, RTK-së në të cilin pohohet se liderët e Preshevës e kanë përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama