Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenca

Total: 6566
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.343Z

Presidenca shpëton nga djegia

Godina e Presidencës ka shpëtuar nga djegia. Pas marrjes së njoftimit për zjarr në Presidencë, dy mjete zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, duke fikur menjëherë flakët. Zjarri është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike, ndërsa nuk ka pasur dëme në njerëz dhe ob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.365Z

Presidenca ceke denon dhunen

Presidenca çeke e Bashkimit Europian e ka denuar fuqishem dhunen ne veri te Mitrovices dhe ka shfaqur nevojen urgjente per hetimin e ketyre akteve nga autoritetet.Nepermjet nje deklarate, presidenca çeke "çmon nderhyrjen e shpejte te EULEX-it dhe KFOR-it dhe bashkepunimin e tyre efikas me policin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.736Z

Presidenca spanjolle, Ballkani periferik

Presidenca spanjolle e Bashkimit Europian synon forcimin e brendshem te Bashkimit dhe konsolidimin e lidhjeve me Ameriken Latine. Ne programin e publikuar nga Presidenca spanjolle, hapesira qe i eshte dhene Ballkanit Perendimor eshte mjaft e vogel, nderkohe qe Shqiperia nuk permendet far

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.013Z

Presidenca Qipriote nuk favorizon Tiranën

Ylli PataProgrami gjashtëmujor nuk e parashikon zgjerimin si prioritet kryesor Ylli Pata Shpresat e Shqipërisë për të marrë statusin kandidat në shtator, në njëfarë mënyre varen edhe nga Presidenca e radhës e Bashkimit Europian. Dhe që më 1 korrik, kjo Presidencë drejtohet nga Qipro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.114Z

Samaras: Presidenca greke e BE, presidenca e shpresës

Presidenca greke e BE do të jetë presidenca e shpresës, tha kryeministri Antonis Samaras, duke hyrë në samitin e BE-së që po mbahet në Bruksel. “Greqia po fillon presidencën e BE-së me performancë pozitive, suficit primar dhe rimë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.043Z

Presidenca greke e BE

Ekonomia, punësimi, politikat sociale dhe ato detare, për zhvillimin e burimeve energjitike, dhe çështjet e emigracionit përbëjnë fokusin e presidencës greke. Më pas vjen “kryeprioriteti i zgjerimit”, sipas zëvendësministrit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.699Z

Vdekja e Florenc Beqirajt, Presidenca: Të sqarohen rrethanat

Vdekja e Florenc Beqiraj në Francë, në rrethana ende të paqarta ka sjellë reagimin e institucioneve më të larta të shtetit. Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi, bisedoi me familjarët e Florenc Beqiraj, u shprehu ngushëllimet e Presidentit Meta e njëkohësisht u bëri m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama