Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencn

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Më 1 korrik, Belgjika merr Presidencën e BE-së

N Luksemburg u zhvillua dje takimi i ministrave t Jashtm t Bashkimit Evropian, i fundit nn Presidencn spanjolle. N 1 korrik Presidencn e BE-s e merr Belgjika, t cils do t’i duhet t prballet me sfidat e integrimit t vendeve t Ballkanit Perndimor. Muajt e par t saj pritet t m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.789Z

Heqja e vizave, Leterme: Gjatë Presidencës belge

Belgjika, e cila do t kryesoj Presidencn belge, prmes ministrave t saj ka prgatitur t gjith programin e gjasht muajve t ardhshm, duke prfshir edhe dosjen e Ballkanit, pr t ciln kjo presidenc pritet t luaj nj rol ky. Ndryshe nga negociatat politike plot surpriza n Belgjik, Preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.617Z

Ligji për Presidentin, Berisha: Sdo të marrë asnjë nismë

I pyetur n lidhje me debatin e ditve t fundit pr nj ligj organik pr institucionin e Presidentit, Kryeministri Sali Berisha bri t qart se ekzekutivi nuk ka parashikuar ndrmarrjen e nj nisme t till ligjore, nisma kto, sipas Berishs, q mund t ndrmerren nga deputet. "Un mendoj se lig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Turqia merr kryesinë e KS

Turqia do t marr prej sot presidencn e radhs s Kshillit t Sigurimit t Organizats s Kombeve t Bashkuara, gjat s cils do t drejtoj dy takime t nivelit t lart. Presidenca e Turqis e cila sht nj nga dhjet antart jot prhershm t Kshillit t Sigurimit t OKB-s, do t zgjas deri n fund t muajit shtator. Gjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.769Z

Leterme : Do të mbështesim heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjen Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player

Pas zgjedhjeve t parakohshme n Belgjik, vendi sht prfshir nga valt e krijimit t nj qeverie t re. Sipas eksperiencs, formimi i nj qeverie n Belgjik mund t marr disa muaj. Deri ather, sht kryeministri n dalje Yves Leterme, q do kryesoj Presidencn belge dhe ministrat e tij kan prgatitur t gjith program

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.615Z

Berisha: Rezoluta e PE dhe Kushtetuta nuk kërkojnë rinumërimin e votave

Kryeministri Berisha riprsrit qendrimin e tij politik, n lidhje me kauzn e opozits pr transparenc t procesit elekoral t 28 qershorit, q sipas tij, do t bhet n prputhje t plot me rezoluten e Parlamentit Europian. Kt deklarat shefi i ekzekutivit e bri gjat nj konference pr shtyp t zhvilluar n Himar, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.328Z

Angela Merkel - shpresa e Evrops

Gjermania sht q prej 1 janarit 2007 presidente e radhs e BE-s. Synimi kryesor i presidencs gjermane sht vnia n rrug e nj kushtetute t re evropiane. Ndoshta ka t bj me faktin se ajo sht grua, Angela Merkel sht si t thuash nj rreze drite midis kryetarve t shtetit dhe t qeveris s Evrops. Si grua n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama