Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Bush

Total: 4503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.393Z

Presidenti Bush në Afganistan

Presidenti Bush me Presidentin e Afganistanit Hamid Karzai në Kabul, 15 dhjetor 2008Presidenti Bush tha se Shtetet e Bashkuara mbeten të angazhuara për të mposhtur talebanët në Afganistan por paralajmëroi se stabilizimi i vendit do të kërkojë kohë.Zoti Bush i bëri këto komente sot gjat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.043Z

Presidenti Bush pret kryeminstrin Berluskoni

Presidenti amerikan Xhorxh Bush përshëndeti masat e guximshme të vendeve evropiane për të ndihmuar në stabilizimin e tregjeve financiare globale. Zoti Bush diskutoi sot në Shtëpinë e Bardhë për krizën me kryeministrin italian Silvio Berlusconi. Italia dhe vende të tjera të Bashkimit Ev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.722Z

Presidenti Bush fajëson Hamasin

Presidenti amerikan Bush ka fajësuar Hamasin për dhunën në Gazë dhe në jug të Izraelit, pas sulmeve ajrore njëjavore të izraelit dhe sulmeve me raketa të palestinezëve. Bush, të cilit i kanë mbetur vetëm dy javë në post, tha se Hamasi ishte një grup terrorist, i përkushtuar për ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.452Z

Ish-presidenti Bush, edhe piktor

Transmetuar më 04.04.2014 - 21:30 Ish presidenti amerikan George W. Bush ka një aftësi të re për të shtuar në rezumenë e tij: piktor. Këtë Bushi e zbuloi gjatë një emisioni të transmetuar në televizionin NBC. Po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.323Z

Gjurmët që le presidenti Bush

Presidenti George Bush do të kthehet së shpejti në shtetin e tij Teksas pas tetë vitesh të vështira në historinë amerikane. Por çfarë gjurmësh le pas Presidenti i 43-të dhe si do të kujtohet ai nga të tjerët?Presidenca e tij filloi nën hijen e një polemike për rezultatin e zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.642Z

Presidenti Bush do të vizitojë Evropën

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Bush do të shkojë në Evropë muajin e ardhshëm për të forcuar partneritetin trans-atlantik ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe vendeve evropiane. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë Dana Perino tha sot se vizita 8-ditëshe, e cila fillon më 9 qersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.908Z

Ish-presidenti Bush boton librin me kujtime

Ne nje liber me kujtime Ish Presidenti Xhorxh W. Bush thote se pati shqyrtuar mundesine per ta hequr nenpresidentin Dik ejni para zgjedhjeve te vitit 2004. Gazeta The New York Times qe siguroi nje kopje para publikimit te librit javen e ardhshme thote se zoti Bush kishte shqyrtuar mundesine e zevend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama