Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Ilir +Meta

Total: 5270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.795Z

Presidenti Ilir Meta pret personalitete arbëreshe

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti sot personalitetet e shquara arbëreshe, Imzot Giorgio Demetri-Gallaro, Arqipeshkv i Piana degli Albanesi, Profesor Mateo Mandala-Universiteti Palermos dhe Profesor Francesko Altimari Universiteti i Cozencas. Presidenti Meta vlerësoi kontributin e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.808Z

Presidenti Ilir Meta, vizitë dy ditore në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. Gjatë vizitës së tij 2 ditore, kreu i shtetit do të pritet në takime të veçanta nga Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, Kryeministri Zoran Zaev, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.550Z

Presidenti Ilir Meta vizitë në Itali

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të nisë një vizitë zyrtarë në Itali. Vizita do të zhvillohet në datat 11 dhe 12 shtator. Kjo shënon edhe vizitën e parë të Presidentit jashtë vendit.  Axhenda e takimeve pritet të publikohet në ditët në vazhdim, por gazetarja e Ora News në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.427Z

Ilir Meta betohet si Presidenti i Republikës

Ilir Meta ka marrë zyrtarisht postin e Presidentit të Republikës.  Pas leximit të formulës nga nënkryetarja Valentina Leskaj, Meta beri betimin e tij.  Pas betimit në Parlament, në orën 19:00, Presidenti i sapobetuar do të drejtohet për në Presidencë, ku edhe atje janë duke u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.251Z

Presidenti socialist Ilir Meta

Nga Skënder Minxhozi Zgjedhjet e vitit të ardhshëm do të shoqërohen nga një tjetër takim i rëndësishëm politik, i cili e bën verën e 2017, një moment të veçantë për nga profili institucional e politik. Zgjedhja e kreut të shtetit do të përkojë me atmosferën e votimeve parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.723Z

Presidenti Ilir Meta dekreton gjeneralin e parë

Presidenti i ri i vendit, Ilir Meta ka bërë sot dekretin e parë, duke dhënë një gradë madhore. Presidenca njofton se Meta i ka dhene graden Gjeneral Brigade Kolonel Bardhyl Myrteza KOLLÇAKUT me detyrë Drejtor i Përgjithshëm i Agjencisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes në M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.552Z

Ilir Meta: Formulë e re për Kodin Zgjedhor, presidenti simbol i unitetit kombëtar

Share Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka deklaruar sot nga Durrësi se e cilëson si të dështuar modelin spanjoll për zgjedhjet, ndërsa ka shtuar se vendi ka nevojë për një sistem të ri zgjedhor. I pranishëm në konventën e Lëvizja e Gruas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama