Rezultate te kerkimit per termin: +Pretendimet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.016Z

SHBA presion Pekinit mbi pretendimet detare

Një diplomat i lartë amerikan i ka bërë thirrje Kinës të sqarojë apo përshtasë pretendimet e saj territoriale në Detin e Kinës Jugore, në përputhje me ligjin ndërkombëtar. Daniel Russel, ndihmës/Sekretar i Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.353Z

Prokuroria: Gjykata rrëzoi pretendimet e ILDKP-së

Në një reagim të Prokurorisë, burime të brendshme të saj bënë të ditur se ka qenë gjykata ajo që ka rrëzuar pretendimet e Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive. Sipas burimeve, në të paktën dy raste të cituara nga zoti Llalla, atë të amb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.585Z

Kathimerini: Rama përsëriti pretendimet e komunitetit çam

Në një përpjekje për të ulur tensionet mes Greqisë dhe Shqipërisë, kryeministri Edi Rama mohoi se po ndjek një politikë të jashtmë me qëllimin për të diskutuar rikthimin e tokave të komunitetit çam që u përzunë nga Greqia gjatë Luftës së Dytë Botërore, por tha se nuk mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.221Z

Nishani: Pretendimet e PS-së, të sajuara

 Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani, i hodhi poshtë pretendimet e ngritura nga ana e opozitës, duke i cilësuar si të sajuara. “Të gjitha pretendimet për një rrezik të sajuar nga ana e opozitës në lidhje me pajisjen e qytetarëve shqiptarë me letërnjoftimet elektronike ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.546Z

Hague Pretendimet e Assange te pabaza

Ministri i Jashtëm britanik, William Hague i cilësoi si të pabaza pretendimet e themeluesit të Wikileaks, Julian Assange se nëse ekstradohet në Suedi, rrezikon të përfundojë në Shtetet e Bashkuara ku mund të dënohet me vdekje. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.341Z

PD hedh poshte pretendimet e opozites

Partia Demokratike ka hedhur poshte pretendimet e opozites sipas te cilave Ligji i propozuar nga mazhoranca nuk ka lidhje me ligjin Cek te dosjeve,por edhe pretendimin se ky projektligj ndryshon nga ai i periudhes se Bamir Topit ne krye te grupit parlamentar demokrat. Zedhenesi Gerti Bogdani sulmoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.573Z

PSE: Pretendimet e PS, legjitime

Partia Socialiste Evropiane, e cila eshte mbledhur per nje samit ne Prage dhe ku eshte i pranishem edhe kryetari i PS Edi Rama, ka shprehur mbeshtetjen e saj ndaj opozites ne Shqiperi. PSE ka dale me nje qendrim unik per situaten ne vend, duke shprehur shqetesimin per funksionimin e shte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama