Rezultate te kerkimit per termin: +Prgjithshm

Total: 653
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

KRRTRSH miraton Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit

Kshilli i Rregullimit t Territorit t Republiks s Shqipris miratoi sot Planin e Prgjithshm Rregullues t qytetit t Fierit. Kryeministri Berisha e cilsoi kt plan si mjaft t rndsishm pr qytetin e Fierit, n t cilin jan prfshir specifikat sipas zonave t ndryshme t krtij qyteti. Kryeministri u shpreh s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, vizit pune n Selin e FRONTEX

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit, Artan Didi, n datat 7-8 Maj zhvilloi nj vizit pune n Selin e FRONTEX n Varshav. FRONTEX sht Agjensia Europiane pr menaxhimin e bashkpunimit operacional n kufijt e jashtm t vendeve antare t Bashkimit Europian. N kuadr t ksaj vizite, Didi zhvilloi nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Balla: Prokuroria e Prgjithshme duhet t shptoj nga ndikimi politik

Deputeti socialist Taulant Balla ka krkuar q prokurori i ri i prgjithshm t jet nj person jopolitik. Gjat nj konference pr shtyp, ai theksoi se zgjidhja m e mir pr opozitn n detyrn e Kryeprokurorit do t ishte largimi i kontrollit politik nga ky post. Sipas tij, "Prgatitja e nj kuadri ligjor, q rregul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Bogdani: Mungesa e planit rregullues dëmton pronarët

PD-ja akuzoi dje kryebashkiakun Edi Rama se mungesa e nj plani rregullues pr Tirann po zhvlerson pronat e qytetarve. Deputeti i qarkut t Tirans, Gerti Bogdani, vuri n dukje se gjat viteve Tirana ka prjetuar nj bum ndrtimi; siprfaqja e ndrtuar e qytetit sht m shum se dyfishuar, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Meta në Barcelonë për Bashkimin e Mesdheut

Zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, zhvilloi dje nj vizit zyrtare n selin e Sekretariatit t Prgjithshm t Bashkimit pr Mesdheun, n Barcelon, ku u prit nga Sekretari i Prgjithshm i BpM-s, z. Ahmad Masa`deh. N hyrje t takimit, z. Meta prshndeti zgjedhjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Qeveria vendos për shkarkimin e tatimorëve

Ndryshon procedura pr masat disiplinore, me juri dhe shumic votash Pr tatimort q shkelin ligjin, duke abuzuar pr postin, do t ket procedur t re pr marrjen e mass deri n shkarkimin nga detyra. Qeveria vendosi dje t ndryshonte VKM-n me numr 1184, “Pr prcaktimin e procedurave t rekrutimit e t emr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Berisha-Topi kok m kok pr Sollakun

Kryeministri Sali Berisha sht takuar ditn e djeshme me Presidentin Bamir Topi. Sic sht msuar nga disa media, takimi mes tyre sht zhvilluar rreth shkarkimit t Prokurororit t Prgjithshm, Theodhori Sollaku. Mediat njoftojn se Berisha I ka krkuar Presidentit t vendos sa m shpejt firmn pr sharkimin e Kry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama