Rezultate te kerkimit per termin: +Principats

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.940Z

Topi firmos ndihmën për familjarët e policive të vrarë

Presidenti Bamir Topi firmosi dje dekretin “Pr mnyrn e trajtimit ekonomik e financiar dhe pr dhnie ndihme t menjhershme familjeve t punonjsve t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm, t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t Shptimit, t For

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Meta vizitë në Andorra

Zvendskryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta ka zhvilluar sot t parn vizit t nj kryediplomati shqiptar n Principatn e Andorrs. Gjat ktij takim Meta zhvilloi nj takim me Ministrin e Punve t Jashtme dhe t Marrdhnieve Institucionale t Andorrs, Xavier Espot Miro. Gjat biseds mes dy deleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.026Z

Reformat e qeverisë, Meta i prezanton në Andorra

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, zhvilloi dje t parn vizit t nj kryediplomati shqiptar n Principatn e Andorrs. Gjat ktij takimi, Meta u takua me ministrin e Punve t Jashtme dhe t Marrdhnieve Institucionale t Andorrs, Xavier Espot Miro. Gjat biseds mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Familjet e punonjësve të vrarë në detyrë, shtohen përfituesit

Kuvendi i Shqipris ka miratuar dje projektligjin pr mbshtetjen financiare ndaj familjeve t punonjsve t vrar n detyr apo gjat detyrs. Drafti u miratua pasi u rikthye n Komisionin e Siguris dhe m tej n at t Ekonomis, ku u miratua propozimi i socialistve pr t zgjeruar prfituesit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.337Z

Buka e ngroht e Fush Krujs

Presidenti Bush nuk e dinte se pak kilometra nga vendi ku Airfoce One po ulej, do t vizitonte furrn e buks m t ngroht t rruzullit. Pikrisht aty ai do t harronte se ishte presidenti m i rndsishm i globit dhe ndoshta m i shnjestruari, teksa shikonte tortn me miell fush kruje t mbrujtur nga Usaidi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Viti Orvellian i Ismail Kadares

Viti 1985 ka qen nj nga vitet m t zymt pr komunistt shqiptar. N kt vit kur Shqipria humbi Vllain e Madh, ministri i vetshpallur i Ministris s t Vrtets pran Republiks Popullore Socialiste t Shqipris, Ismail Kadareja, shkroi romanin Viti i mbrapsht. Kush e ka lexuar romanin 1984 t George Orvellit e ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama