Rezultate te kerkimit per termin: +Prindrit

Total: 258
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Kur prindrit kundrshtojn njri tjetrin

Fmija nuk mund t prcaktoj se cila sht sjellja e duhur n nj moment kur nna dhe babai tregojn sjellje t ndryshme, pra kur babai thot Po dhe nna Jo, kur babai vendos rregulla e nna i shkel ato apo edhe kur t dy kritikojn n mnyr t vazhdueshme njri tjetrin. N nj ambient t till, fmija futet b mendime se s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Pr prindrit! Sporti sipas moshs!

Specialistet shprehen se prindrve ju takon t merren m shum m fmijt e tyre dhe ti angazhojn ata m shum n aktivitete sportive, por q gjithka duhet t organizohet sipas moshs s fmijs. Ata shprehen se Kompjuteri dhe Televizori jan dy faktor q ndikojn drejtprsdrejti n aktivitetet sportive t fmijve. Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.571Z

Disa tekste të shkurtra që prindrit nuk i kuptojnë

Sot komunikimi është bërë më i thjeshtë për të gjithë me ndihmën e smart phone-it, tabletit apo edhe lap topit. Përdorues të rregullt të tyre janë edhe fëmijët të cilët për të mbajtur të fshehtë bisedat mes miqëve ndaj prindërve përdorin shkurtime fjalësh dhe shprehjesh. &n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.353Z

Kshilla pr prindrit !!!

Mos i lejoni fmijt t qndrojn t pambrojtur para ekranit t televizorit. Mos i lini ata vetm pr vetm m t duke ju dhn n dor telekomandn e televizorit. Sipas mundsive, merrni n shtpit tuaja nj VCD apo DVD player dhe jini ju kontrolluesit e atyre q fmijt tuaj shikojn. Mos e nvleftsorni kt gj, sepse ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.632Z

Tepër të lodhur dhe të mërzitur. Nënat dhe baballarët nuk dinë të luajnë me fëmijët

Alarmi i qeveris angleze: Vetm videolojrat nuk mjaftojn T arrish t’u “vjedhsh” fmijve nj nga ato t qeshurat me gjith shpirt, q duket sikur dalin nga stomaku, apo t’i shohsh tepr t gzuar me syt q u shklqejn si xixa nga knaqsia e lojs, tani sht e pamundur, t paktn pr prindrit b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Dashuria n familje, mnyra m e mir pr edukimin e fmij

Prindrit duhet t shfrytzojn kohn e lir t ciln e kalojn n shtpi pr t'u treguar fmijve dashuri dhe dhembshuri. Nj nga mnyrat sht q edhe punt rutine shtpiake jan nj rast i cili duhet shfrytzuar pr t krijuar lidhje sa m t mira me fmijt. Specialistt theksojn se fmijt i marrin njohurit e prgjithshme mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.561Z

Duhanpirësi më i ri në botë

Quhet Ardi Rizal, sht dy vje dhe jeton me prindrit n Sumatra t Indonezis. Por nuk sht si asnj fmij tjetr n bot, sepse pi 40 cigare n dit. Prindrit e tij tregojn se e ka provuar cigaren q kur ishte 18 muajsh dhe i ka plqyer shum. Nna e tij sqaron se nse provon t'ia heqsh cigaren nga dora, voglushi fi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama