Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtine

Total: 9839
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.840Z

Prishtine mberrijne emigrantet

brbr73 emigrantet e pare te Kosoves jane kthyer ne Prishtine nga Hungaria Ata mberriten pasditen e te martes ne aeroportin Adem Jashari ne Prishtine Ne bordin e mjetit fluturues qe udhetuan sic parashikohej ne te ashtuquajturin plani austriak ishin 180 persona Nga keta vetem 73 vete ishin emigrante

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.273Z

Zgjohu mirepret autostraden Prishtine-Shkup

Prishtine 26 nentor NOA - Levizja Qytetare Zgjohu mirepret projektin per ndertimin e autostrades Prishtine-Shkup dhe lidhjes se dy kryeqendrave shqiptare te Kosoves dhe Maqedonise pas lidhjes se Tiranes me Prishtinen nepermjet Rruges se Kombit. Pas lajmerimit per ndertimin e autostrades se la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.910Z

Hillary Clinton mberrin ne Prishtine

Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton ka mberritur ne Aeroportin e Prishtines ku eshte pritur nga Ministri i Jashtem Skender Hyseni dhe Ambasadori amerikan Christopher Dell. Gjate kesaj vizite nje ditore ne Prishtine Klinton do te takoje drejtuesit me te larte te institucioneve shteterore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.312Z

EULEX, seli qendrore ne Prishtine

EULEX hap sot seline qendrore ne Prishtine, duke shpallur keshtu funksionin me kapacitet te plote ne Kosove. Pritet qe me rastin e hapjes se selise te zhvillohet nje ceremoni. Sipas EULEX, zyra kryesore do te jete ish-ndertesa e Farmedit ne Prishtine.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.703Z

Rama vizite ne Prishtine

brbrFluksi i vizitave diplomatike ne rajonin e Ballkanit mes te cilave dhe vizita e pare e nje Ministri te Jashtem te Greqise ne Kosove kane bere qe kryeministri shqiptar Edi Rama te zhvilloje nje vizite te paparashikuar ne Prishtine Burime te Vizion Plus prane Kryeministrise bejne me dije se kjo e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.817Z

Hillary Clinton me13 tetor ne Prishtine

PRISHTINE- Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Clinton nisi sot turneun e saj ne Ballkan ndersa pritet te vizitoje Sarajeven Beogradin e Prishtinen. Vizita 3 ditore fillon sot ne Sarajeve ku pritet te takohet me lideret e Bosnjes per te diskutuar situaten pas zgjedhjeve presidenciale dhe parlamen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.264Z

Kryeministri Rama vizite ne Prishtine

0 brbr brbrKryeministri Edi Rama ndodhet ne Prishtine ku po merr pjese ne nje aktivitet te organizuar nga organizata FOL mbi shqiptaret dhe shoqerine civilebrbr brbrKreu i qeverise mbajti nje fjalim ne kete aktivitet ku e vuri theksin tek bashkepunimi mes shqiptareve dhe vendeve te rajonit per perm

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama