Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtins

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Trepa ia ndali hovin Prishtins

Pamposhtsia e Sigal Prishtins prej 12 ndeshjesh, ka marr fund t mrkurn mbrma, kur klubi bardhekaltr u mposht nga Trepa me rezultat 84:81, n ndeshjen e zhvilluar n Palestrn e Sporteve Minatori n Mitrovic. Me fitoren e arritur n derbin e xhiros s trembdhjet t TechnoMarket Superligs s Kosovs n basket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Kryendeshja e Prishtins

Kryendeshja e xhiros s 12-t t Superligs s Kosovs n hendboll i ka takuar Prishtins, e cila e mposhti Trepn n Mitrovic me 7 gola dallim. Ndeshje dramatike u zhvillua n Gjakov, ku Kastrioti ia doli t fitonte me nj gol avantazh ndaj Vllaznimit. Ndrsa, Besa Famiglia dhe Kosova, ishin t sigurta n shtpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.533Z

Termo-kaosi i Prishtins

Ky vikend, sipas parashikimeve t metereologve, do t jet m i ftohti n kt dimr - me temperatura deri n minus 15 grad. Tre fmijt e A. S. nga lagjja Dardania n Prishtin, kan qar dy ditt e fundit pr shkak t temperaturave t ulta, t cilat do t zbresin edhe m shum gjat vikendit. Ata nuk po e prjetojn kt t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Ndërrimi i viteve, kosovarët festojnë në familje

Ndërrimi i viteve, kosovarët festojnë në familje 1 2 3 4 5 (8 vota) e premte , 01 janar 2010 S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.339Z

Mustafa suspendon tre inspektor ndrtimi

Kryetari i Komuns s Prishtins, Isa Mustafa, urdhroi t hnn suspendimin e Ilaz Vokrrit dhe Bajram Ismajlit, t dy kta inspektor t ndrtimit n kuadr t Drejtoris s Planifikimit, Kadastrit dhe Mbrojtjes s Mjedisit si dhe t referentit Xhemshit Hertica. Vendimi erdhi pasi n terrenin e mbuluar nga inspektort

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.343Z

PTK ndan 58 bursa

Posta dhe Telekomi i Kosovs (PTK) ka nnshkruar nj memorandum mirkuptimi me Rektoratin e Universitetit t Prishtins pr implementimin e projektit t ndarjes s bursave pr studentt e UP-s pr vitin akademik 2009/ 2010. Rektori i Universitetit t Prishtins, Muj Rugova, tha se ky projekt synon bashkpunimin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Prishtina, xhungla nga betoni

Q nga prfundimi i lufts, Prishtina ka prjetuar nj bum t vrtet. Rezultati, shtim i shpejt i popullats, ndrtimet e egra dhe nj ngarkes e madhe n komunikacion. Kryeqyteti i Kosovs ka rreth 470 mij banor. Ata jan t gjith dshmitar t kaosit urbanistik. N vitet e shkuara jan ndrtuar n Prishtin dhe rrethin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama