Rezultate te kerkimit per termin: +Prkrahje

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.342Z

Prkrahje pr liberalizimin e vizave

N prag t takimit t radhs t ministrave t Drejtsis dhe Punve t Brendshme t vendeve antare t Bashkimit Europian, ministri i Punve t Brendshme i Republiks s Kosovs, Zenun Pajaziti u krkoi prkrahje konkrete homologve t tij evropian rreth prfshirjes s Kosovs n dialogun pr liberalizim t vizave me BEn. N l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Prishtinë, Eposi i Kreshnikëve takon 100 studiues

Aktiviteti Konferenca synon sensibilizim pr futjen n UNESCO Rreth njqind studiues nga vende t ndryshme t bots do t shpalosin kumtesat e tyre n konferencn shkencore pr Eposin e Kreshnikve, q do t mbahet n Prishtin. Konferenca dyditore, e organizuar nga Instituti Albanologjik i Prishtins dhe nga Qend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Prurohet godina e policis n Suharek

Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti dhe kryetari i Komuns, Sali Asllani pruruan sot ndrtesn e Stacionit Policor n Suharek. Ministri Pajaziti, n fjaln e tij shprehu prkrahje dhe respekt pr veprimtarin e policin e Kosovs dhe prkrahjen e qytetarve duke krkuar vmendje dhe zell edhe m t madh n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Berisha: UÇK, faqja e ndritur e Kosovës

Kryeministri Berisha priti dje prfaqsues t Shoqats s Veteranve, Invalidve dhe Dshmorve t Lufts s Kosovs si dhe veprimtarin e shquar kosovar Hysen Grvalla. Z. Rustem Berisha, komandat i Brigads 138 t Ushtris lirimtare t Kosovs, vlersoi kontributin n dit t vshtira dhn Kosovs si nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Njëqind studiues: Eposi i kreshnikëve të jetë në UNESCO

Dy qendrat albanologjike, në Prishtinë dhe Tiranë, nesër në një konferencë shkencore për eposin e kreshnikëve Dy qendrat albanologjike, n Prishtin dhe Tiran, nesr n nj konferenc shkencore pr eposin e kreshnikve ku rreth njqind studiues nga e gjith bota propozojn zyrtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.865Z

Topalli: Pavarësia e Kosovës proces i pakthyeshëm

Shqipria dhe Kosova do t nnshkruajn shum shpejt marrveshje t reja veanrisht pr lehtsimin e bashkpunimit ekonomik, prve zbatimit m intensiv t 58 marrveshjeve ekzistuese. Konkretizimi i mtejshm dhe intensifikimi i ksaj marrdhnieje t veant, u diskutua n takimin mes Kryetares s Kuvendit t Shqipris, Joze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Rasmussen kundrshton Rusin

Sekretari i Prgjithshm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, ka deklaruar sot se nuk sheh ndonj nevoj pr traktatin e ri t siguris, t propozuar nga Rusia, duke kundrshtuar kshtu thirrjet e Kremlinit pr aranzhmane t reja t siguris n Europ. Pas bisedave q zhvilloi me kryeministrin e Rusis, Vladimir Putinin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama