Rezultate te kerkimit per termin: +Pro +Reforms

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.568Z

SHBA, reforma në shëndetësi merr jetë

Barack Obama ka arritur triumfin e par personal q pas uljes n kolltukun e Shtpis s Bardhe, pasi reforma n shndetsi sht miratuar nga Dhoma e Prfaqsuesve. Nprmjet nj votimi q do t hyj n analet e historis s politiks, teksti i Senatit mori mbshtetjen e 219 deputetve dhe u kundrshtua nga 212

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Kalon reforma në shëndetësi. Obama: Arritje historike!

Pas nj lufte t gjat politike dhe nj diskutimi t jashtzakonshm q zgjati gati 12 or, Dhoma e Prfaqsuesve e Kongresit Amerikan n Uashington, ka miratuar reformn shndetsore t Presidentit Barak Obama. Projekligji kaloi me 219 vota pro dhe 212 kundr. Pakica republikane ishte unaniminsht n opozit, nderkoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.185Z

Kukan-Fajon: Koha që shqiptarët të lëvizin pa viza

KE, çështje urgjente vizat e shqiptarëve sht koha q shqiptart t lvizin t lir drejt zons “Schengen” dhe fill pas ktij momenti t bhen pjes e familjes s madhe evropiane. Pas miratimit t rezoluts s Parlamentit Evropian pr Shqiprin, europarlamentart Eduard Kukan dhe Tanj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.511Z

Ky është pasion politik: Ja si djersin kryeministri

Kryeministri francez, Manuel Valls u mbulua me djersë gjatë një fjalimi, ndërsa fotot e tij bënë xhiron e rrjetit. Valls dukej sikur sapo kishte dalë nga pishina. Ai po mbante një fjalim përpara aktivistëve të partisë së tij, të cilët e akuzojnë se nuk po e çon ekonominë në drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Reforma zgjedhore, të vegjlit kërkojnë gjithëpërfshirje

Partit e vogla krkojn kryerjen e reforms zgjedhore dhe prfshirjen e t gjitha subjekteve politike n kt proces. Kreu i Partis Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, thekson nevojn e prfshirjes s t gjitha partive politike n kt proces. Sipas tij, sht koha q t’i jepet fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Reforma zgjedhore, debati i filluar mbrapsht

Ndryshimet e krkuara n infrastrukturn ligjore t zgjedhjeve duket se kan hyr n rutinn klasike t ktyre 17 viteve tranzicion. Pas afro 6 muaj debati nga formimi i komisionit t par t reforms zgjedhore palt nuk kan arritur t prodhopjn asnj rezultat konket n kt drejtim. Pak dit m par pr kt arsye u shty p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama