Rezultate te kerkimit per termin: +Problemi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.039Z

Problemi i opozitës dhe problemi real i arsimit

Nga Mero Baze   Në fakt Edi Rama nuk di të gëzojë kur ka të drejtë se bash në këto raste, kur ai ka shifrat në anën e tij, ai nuk harron të “përlahet” sërish me kritikët, shtypin dhe opozitën, pa qenë nevoja. Këtë e bëri dhe sot. Ndërsa njoftoi fundin e proces

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.607Z

Problemi jam unë

ROBERT ALIAJ DRAGOT Para pak javësh pata publikuar një artikull te gazeta "Panorama" me titull "Gastronacionalizmi". Më pas rashë në trishtim, u pendova sepse e kuptova që isha i parakohshëm, sepse të gjithë merreshin vetëm me politikën, me kritika, akuza, dekriminalizimi, korrupsioni, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.390Z

Gjukanovic Problemi i Ballkanit Serbia

Ish-kryeministri malazez, Milo Gjukanovic ka deklaruar se problemi i vetëm i rajonit të Ballkanit është Serbia, e cila sipas tij nuk po i përshtatet realitetit të ri. Gjukanovic është shprehur se problemi në fjalë mund të zgjidhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.061Z

Problemi është njëqindfish qeveria

Nga Preç Zogaj Problemi është qeveria. Kjo shprehje i atribuohet ish-Presidentit amerikan, Ronald Regan. Është një konceptim tipik i politikanëve që kanë kulturën e fokusimit në thelbin e gjërave. Këtë shprehje citoi pak ditë më parë kryeministri Berisha, sipas zakonit të tij, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.576Z

Rama Problemi monopolet jo taksat

TIRANEuml - Serish nepermjet Twitter kryesocialisti Rama ka shprehur qendrimin e tij ndaj deklaratave te kryeministrit Berisha ne mbledhjen e qeverise. Ai tha se modeli qe PS do te perdore per taksen progresive po perdoret ne SHBA dhe BE ndersa rithekson se vendit i duhet ndryshim. Smund te taksohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.759Z

Problemi i problemit

Në çastin kur dikush cilëson diçka si "problem", fillon problemi i vërtetë. Nga ky kënd mund të thuhet se njerëzit, që ndjejnë se "zgjidhin probleme", jetojnë krejt ndryshe. Ata e bëjnë jetën të vështirë për veten e për të tjerët, si ai violinisti i papërgatitur, interpretim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.200Z

Me maturantët? Ku është problemi?

Nga Artan Fuga Ore, disa bëjnë sikur nuk kuptojnë, ose janë kokëtrashë, kokë-mpitë, ose bëjnë shejtan budallain. Se kokëderra janë që janë! Nuk është puna ore ti se do të futen apo jo të gjithë maturantët në shkollë! A thua se ka vende! Sikur janë vende në stadium. Vende hap

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama