Rezultate te kerkimit per termin: +Procedurs +Penale

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

MB ndjekje penale pr prokurort

Ministria e Brendshme ka reaguar sot pas lajmeve t publikuara n disa media t Tirans lidhur me krkesn e prokuroris pr biznesmenin boshnjak, Damir fazlli. Prmes nj deklarate pr shtyp, MB sqaron se ligjet e vendit dhe ai i Policis s Shtetit, ndalojn rreptsisht zbatimin e urdhrave q vijn n kundrshtim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.568Z

Ministria e Brendshme, padi penale PS për falsifikim kartash e panik te qytetarët

Ministria e Brendshme paditi sot penalisht PS pr falsifikim t dokumentave t identitetit si dhe prhapje t informatave t rreme, q ngjallin panik. Padia ka pr baz deklaratat publike t kryetarit t grupit parlamentar t PS, Gramoz Ruci n Kuvend si dhe n disa media "Sot m dat 16.03.2010 mbshtetur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Heqja e imunitetit, Gumi kërkon mbështetjen e opozitës

Mazhoranca krkon mbshtetjen e opozits pr heqjen e imunitetit t parlamentarve. Gjat debatit t lir n seancn e djeshme plenare, deputeti i PD-s, Viktor Gumi, prmendi tri mundsi pr heqjen e imunitetit q jan nprmjet nj shtese n Rregulloren e Kuvendit, nprmjet ndryshimeve n Kushtetut a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Nishani: Hetimi, prokurorët kanë shkelur ligjin

Shkeljet ngrenë dyshime për akte korruptive “Prokurort kan shkelur t drejtat e njeriut duke mos zbatuar ligjin”. Kshtu deklaroi dje ministri i Drejtsis, Bujar Nishani, gjat raportimit n Komisionin e Ligjeve pr inspektimin en prokurori. Sipas kreut t drejtsis shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.281Z

Rast Sui Generis

Nazim Bllaca sht sjell nga shtpia e tij n fshatin Ribar t Madh t Lipjanit, n zyrat e Prokuroris Speciale t misionit t EULEX-it n Prishtin. Gjat tr dits s enjte, Bllaca, q ka deklaruar se ka vrar dhe torturuar persona me urdhra t ish SHIK-ut, sht rrfyer para prokurorit t shtjes, Maurizio Salustro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.774Z

Halimi: Pushimi i hetimit, nga gjykata jo nga prokuroria

Duhet të ndryshojë Kodi i Procedurës Penale për të evituar selektivitetin Kritikat e fundit t institucioneve t pavarura pr prokurorin bjn t nevojshm ndryshimin e Kodit t Procedurs Penale. Kshtu pohon pr “standard” deputeti demokrat, antar i Komisionit t Ligjeve, E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Historiku i TPI-s nga Milloshevii e deri tek polict...

Gjykata Penale pr ish-Jugosllavin (TPI) sht krijuar n maj 1993 nga Kshilli i Sigurimit t OKB-s me qllim ndjekjen e personave t akuzuar pr shkelje t rnda t t drejts ndrkombtare humanitare q prej 1991 n ish-federatn jugosllave. Ajo funksionon sipas rregullave t procedurs dhe t provs q i ka hartuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama