Rezultate te kerkimit per termin: +Prodhimi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.175Z

Bujqësia, tkurret prodhimi

Viti 2007 është konfirmuar si një vit krize edhe për sektorin e bujqësisë, i cili potencialisht kishte mundësinë të përfitonte më shumë nga rritja e çmimeve në treg. Por, të dhënat e fundit zyrtare konfirmojnë shqetësimin e ekspertëve se Shqipëria, jo vetëm që nuk po përfiton,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Trefishohet prodhimi vendas

T ardhurat Rritja e prodhimit, si dhe mimi shum m i lart kt vit, bri q t ardhurat e realizuara nga burimi minerar i Patos-Marinzs t arrijn n 35 milion dollar gjat tremujorit t par t ktij viti, nga vetm 13 milion dollar q qen vitin e kaluar. Prodhimi mesatar ditor arriti n 8282 fui, (afrsisht 1400 t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.315Z

Japoni, rritet prodhimi industrial

Prodhimi industrial ne Japoni eshte rritur ne muajin mars per here te pare ne 6 muaj. Prodhimi eshte rritur me 1,6 perqind, krahasuar me shkurtin, pas disa muaj renieje dramatike. Ekonomia me e madhe e dyte ne bote u godit nga recesioni, ashtu si pjesa tjeter e ekonomive, per shkak te re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.037Z

Prodhimi vendas mbush tregun

Prodhimi vendas ka arritur te plotesoje nevojat e tregut fakti qe tregu eshte i mbushur me produkte vendi ka bere qe cmimet kete fund sezoni te jene te arsyeshme. Tregetaret shprehen se cmimet kane qene normale ne kete sezon dhe vetem rrushi ka patur pak rritje ndersa produktet e tjera si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.275Z

Bie prodhimi i Albpetrol

Bie prodhimi i Albpetrol E hene 25 Mars 2013 1657 Bie prodhimi i AlbpetrolProcedurat e zgjatura te procesit te privatzimit i cili ne fund deshtoi ndikoi negativisht edhe ne menaxhimin e kompanise Albpetrol Duke ju referuar te dhenave zyrtare ne vitin 2012 kjo kompani arriti te prodhoje vetem 45

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.233Z

Kriza, bie prodhimi

Kriza po thellon efektet ne ekonomine reale te vendit dhe te dhenat tregojne se tashme ajo ka filluar te preke edhe prodhimin vendas ne te gjithe sektoret kyc te ekonomise. Nje vezhgim i fundit i Bankes se Shqiperise, tregoi se ekonomia i ka ulur kapacitetet e shfrytezuara ne tremujorin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.638Z

Shkoder prodhimi mbetet stok

Fermerët e Postribës të njohur për kultivimin dhe tregtimin e qepës dhe qepujkës japin alarmin se prodhimi i tyre po qëndron stok. Ky eshte Gezim Bishaj banor i fshatit Omaraj nje nga prodhuesit me te medhenj te qepujkes ne zonne e Postribes, sic shihet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama