Rezultate te kerkimit per termin: +Progres +Raporti

Total: 3487
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.259Z

Progres raporti i KE: Shqipëria progres të kufizuar

TIRANE- Pavarësisht progresit të bërë gjatë këtij viti, Komisioni Europian nuk është në gjëndje të rekomandojë hapa të mëtejshëm për Shqipërinë. Eshtë ky konkluzioni i paraqitur sot në raportin e KE-së për Shqipërinë ku analizohet përparimi i vendit tonë në drejtim të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.946Z

Progres-raporti i KE-së : Në zgjedhje pati progres

Progres-raporti i Komisionit Europian për Shqipërinë vlerëson se pati progres në zgjedhjet e 28 qershorit dhe se u arrit pjesa më e madhe e standardeve. Megjithatë sipas progres-raportit, dialogu mes partive vonoi progresin në disa reforma. Më tej, në raportin e KE-së thuhet se administ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.508Z

Progres- raporti Gjosha Analize rekomandimeve kryefjale drejtesia

Transmetuar me 11112015 - 1324 PUBLICITET Tirane 11 nentor 2015 NOAal- Ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjiosha thote se qeveria shqiptare do te analizoje ne menyre te detajuar te gjitha rekomandimet e dala nga progres-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.566Z

Progres-raporti Peleshi Vleresim per Shqiperine

Transmetuar me 12112015 - 1804 PUBLICITET Tirane 12 nentor 2015 NOAal - Zevendeskryeministri Niko Peleshi gjate fjales se tij nga foltorja e Kuvendit tha se progres-raporti i Komisionit Europian ishte vleresim per Shqiperine d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.682Z

Peleshi Progres-raporti udherrefyes per politiken dhe shoqerine

Transmetuar me 24112015 - 1333 Zevendeskryeministri Niko Peleshi PUBLICITET Zevendeskryeministri Niko Peleshi beri publik disa nga ceshtjet e trajtuara nga progres-raporti i Bashkimit Evropian per Shqiperine Gjate konferences p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.688Z

Progres-raporti, Peleshi: Jemi në drejtimin e duhur

Paraditen e së martës, zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ka thënë se progres-raporti i këtij viti i Komisionit Europian, tregoi se qeveria është në rrugën e duhur. Gjatë një deklarate për mediat, Peleshi tha: "Progres-raporti vlerëson ngritjen e komisionit parlamentar për reformë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.626Z

Gjosha-Danielsson: Presim që progres-raporti të jetë realist

“Shqipëria ndodhet në një moment mjaft të rëndësishëm dhe progres-raporti ka një vlerë madhore për vijimësinë e procesit të integrimit. Ne besojmë dhe shpresojmë se Progres- Raporti i Komisionit do të reflektojë punën e madhe që është bërë gjatë këtij viti, në drej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama