Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurit

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.056Z

Maqedonasi arrestohet në Kukës, në kërkim nga Interpol Viena

Një 56-vjeçar nga Maqedonia i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia kufitare në Kukës. Bafti Ibraimi, 56 vjeç, banues në Vejlie-Tetovë u kap në dalje të SPKM Bllatë, ku gjatë regjistrimit në sistem, rezultoj shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.941Z

Vonohet krkesa pr Kumbaron

Ministria e Drejtësisë në Tiranë nuk ka dërguar ende dokumentacionin e plotë palës angleze për ekstradimin e Ilir Kumbaros bazuar në një fletë arresti lëshuar vitin e shkuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Burime nga Ministria e Brendshme Britanike Home Office më 22 Mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.282Z

Shullazi mbetet pa prokuror, spranohet ndarja me short

Për të zgjedhur prokurorin që do të paraqesë pretencën për Emiljano Shullazin, sot është organizuar hedhja e një shorti. Gjatë ditës, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela mblodhi 19 prokurorët për shortin, por të gjithë e kanë braktisur shortin pasi, sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.459Z

Toyota Yaris dhe padia për shpifje, Balla: Basha i ka fobi gjykatat

Nuk i ka kaluar 30 minutat seanca e parë në Gjykatën e Tiranës përsa i përket padisë për shpifje të Taulant Ballës ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, me këtë fundit që nuk u paraqit në sallën e gjyqit, por u mbrojt nga dy avokatët e PD, Gazmend Bardhi dhe Ivi Kaso. Padia ndaj Bashës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.317Z

Institucionet kushtetuse të drejtësisë kërkojnë fonde shtese në buxhet

Institucionet Kushteteuese, kanë kërkuar shtese fondi ne buxhetin për vitin  2016, kryesisht për zgjerim  të administratës. Para komsionit të ligjeve Prokuroria e Përgjithshme kërkoi 105  punojës shtesë prej të cilëve 35 prokuror dhe 20 oficer gjyqësore kjo për shkak të rritjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.754Z

Rasti “Sopa”, Teuta para Prokurorit

( E politesuar) Teuta Sopa, bashkëshortja e ish- zyrtarit të lartë të qeverisë së Kosovës Hambi Sopa, po vazhdon të rrëfehet para prokurit të Prokurorisë Speciale. Teuta, po përballet me pyetjet e prokurorit Blerim Isufaj rreth rastit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.500Z

I penduari: Si u njoha me Lul Berishën? Shfrytëzonim femra në Itali

Adriatik Coli, i penduari që hodhi dritë mbi krimet për të cilat akuzohet “Banda e Durrësit”, nisi të flasë para gjykatës. Rrëfimi nisi pas shtyrjeve të shpeshta me arsye dhe pa arsye, për t’u ndërprerë në pjesën më të rëndësishme të tij, atëherë kur Coli nisi të flasë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama