Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.422Z

Dritan Dajti refuzon fletë-thirrjen e Gjykatës

Dritan Dajti ka refuzuar flet-thirjjen e Gjykats pr t'u paraqitur n seancn e par gjyqsore n ngarkim t tij. Pas krkesave t mbrojtjes dhe gruas s Dajtit, pr gjendje jo t mir shndetsore, Gjykata e Krimeve t Rnda e ka konsideruar si refuzim paraqitjeje t t pandehurit. Ndrkaq trupi gjykues ka konsideruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

AKKP nis pranimin e kërkesave për kompensimin e ishpronarëve

Nga dita e hn, Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit t Pronave do t nis procesin e pranimit t krkesave pr t gjith ata pronar, q do t prfitojn nga fondi i kompensimit n vler pr pasurit e paluajtshme q preken nga ndrtimet informale. Sipas drejtorit t ksaj Agjencie Elvis Cefa, procesi i pranimit t krkesav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Ish-kreu i Hipotekës së Tiranës kallëzohet për mashtrim

Gazmend Zeneli, dy padi pr vjedhje prone, duke shprdoruar detyrn Ish-kreu i Hipoteks s Tirans, Gazmend Zeneli, i cili sot punon si avokat sht kallzuar penalisht n prokurori, ku pretenduesit deklarojn se ai u ka vjedhur pronn nprmjet mashtrimit. Avokati Genc Celi e ka denoncuar Zenelin kt muaj, duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Kompensimi i pronarëve, sot nis aplikimi

Nis sot aplikimi pr kompensimin e pronarve, toka e t cilve sht zn nga ndrtimet pa leje. Pas njoftimit tpak dit m par nga kreu i Agjencis s Kthimit dhe Kompensimit t pronave, Elvis Cefa, sot pran zyrave t AKKP-s duhet t paraqiten t gjith ata pronar q duan t kompensohen. Pr t fitua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.415Z

Kompensimi, ish-pronarët refuzojnë letrat për tokën

Cefa, thirrje pronarëve: Aplikoni për të marrë paratë Shkon drejt skadimit afati i vn n dispozicion t pronarve q krkojn kompensimin e truallit t tyre t zn nga legalizimet pa leje. N 11 gusht sht edhe afati i fundit pr dorzimin e krkesave. Edhe pse ata kishin plot 30 dit afat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Zonat informale, gati 758 milionë lekë për ish-pronarët

Qeveria miraton listat e personave që do të dëmshpërblehen Qeveria miraton listn e ish-pronarve q do t marrin dmshprblim, pasi toka e tyre sht zn nga ndrtimet informale. Me propozim t ministrit t Punve Publike dhe Transportit, Kshilli i Ministrave ka miratuar listat pr qarkun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama