Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurorve

Total: 78
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Rama: I refuzuam serbt

Tiran (start)- Kryeprokurorja Ina Rama, ka reaguar sot lidhur me krkesn e prokurorve serb pr krimet e lufts pr t zhvilluar hetime n Shqipri. Sipas kryeprokurores Rama, refuzimi i krkess s prokurorve serb shtn prputhje me normal ligjore dhe sipas saj, nj vendim i till nuk sht aspak i nxituar. Beograd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

T gjith me Prokurorin!

Shoqata e Prokurorve t Shqipris ka vlersuar sot punn e Prokuroris t Prgjithshme duke theksuar se n veprimtarin e organit m t lart t akuzs ka prmirsime t dukshme. Krert e ksaj shoqate kan dhn mbshtetje maksimale pr hetimet q po vijojn pr Grdecin, Aldo Baren dhe dosje t tjera t rndsishme. Gjithash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

AAK: Qeveria ende jofunksionale në veri. PDK: Akuzat të pabaza

Qeveria e Kosovs ende nuk e ka shtrir ndikimin e saj n mbi 30% t territorit q kontrollohet nga strukturat paralele serbe. Kshtu u shpreh Sekretari i Prgjithshm i Aleacs pr Ardhmrin e Kosovs Burim Ramadani, duke shtuar se kjo vrtetohet me emrimin e gjyqtarve dhe prokurorve serb n Mitrovic dhe me vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Ina Rama: Goditje krimit

N analizn 9 mujore t Prokuroris, kryeprokurorja Ina Rama deklaroi se institucioni i Prokuroris sht nj institucion i pavarur dhe si i till, ai duhet t bazohet vetm mbi Kushtetutn dhe ligjin. Kryeprokurorja Rama, para prokurorve, iu krkoi atyre q askush t mos shptoj nga vnia prpara ligjit, ndrsa ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

MB ndjekje penale pr prokurort

Ministria e Brendshme ka reaguar sot pas lajmeve t publikuara n disa media t Tirans lidhur me krkesn e prokuroris pr biznesmenin boshnjak, Damir fazlli. Prmes nj deklarate pr shtyp, MB sqaron se ligjet e vendit dhe ai i Policis s Shtetit, ndalojn rreptsisht zbatimin e urdhrave q vijn n kundrshtim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Brae akuzon Topin: Po ndrhyn n organin e akuzs

Nnkryetari i Grupit Kuvendor socialist, Erion Brae, ka akuzuar sot Presidentin Bamir Topi pr ndrhyrje n hetimet e Organit t Prokuroris prr rrugn Durrs-Kuks. Brae iu referua pr kt, ndrrimit nga ana e Presidentit t prokurorit q po hetonte shtjen n fjal. Ligjvnsi socialist bri t ditur se PS do ti drgoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

SHBA, Ina Rama merr mbshtje pr reformn n Prokurori

Kryeprokurorja Ina Rama ndodhet n Shtetet e Bashkuara t Ameriks n kuadr t nj sr vizitash t fokusuara rreth reforms s shumprfolur n organin m t lart t akuzs. Zonja Rama sht njohur me rastet m t famshme korruptive n SHBA dhe ka marr eksperiencn e tyre pr t vn n vend drejtsin. N nj takim m nj prfaqs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama