Rezultate te kerkimit per termin: +Prokurori +Stojani

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.549Z

Sokol Stojani, ne vend te Zamir Shtylles

Zyrtarizohet doreheqja e Zamir Shtylles nga funksioni i prokurorit te ceshtjes "Gerdeci". Kryeprokurorja Ina Rama pranoi dje kerkesen per largimin nga detyra, te njeriut me te sulmuar nga ana e kryeministrit, duke firmosur ne kete menyre doreheqjen e paraqitur dy dite me pare. Shtylla ishte pergjegj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.909Z

Saleo Stojani Jam hajdut por jo vrases

TIRAN - Jam hajdut prej 10 vitesh por jo vrases. Me keto fjale eshte justifikuar superhajduti Saleo Stojani para Gjykates per Krime te Renda gjate seances se mases se sigurise per akuzen e vrasjes se nje oficeri policie. Une qe ne moshen 8-vjecare kam filluar te vjedh por ne asnje rast nuk kam ber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.867Z

Prokurori Sokol Stojani u emërua sot Drejtor i Zyrës së Hetimit dhe Kontrollit të Ndjekjes Penale në Prokurorinë e Përgjithshme

Prokurorja e Përgjithshme,  Ina Rama prezantoi sot prokurorin Sokol Stojani në postin e Drejtorit të Zyrës së Hetimit dhe Kontrollit të Ndjekjes Penale në Prokurorinë e Përgjithshme, bënë të ditur burime zyrtare nga kjo prokurori. Prezantimi i Stojanit në këtë funksion është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.014Z

Mediu padit ne gjykate kryeprokuroren Ina Rama dhe vartesin e saj Sokol Stojani

 Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, ka paditur dje në Gjykatën e Shkallës së Parë të Tiranës Prokuroren e Përgjithshme Ina Rama dhe drejtorin e hetimit, Sokol Stojani. Padinë në gjykatë, ish-ministri Mediu e bëri për “nxjerrje të sekretit shtetëror”, pasi kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.521Z

"Gerdeci", Prokurori: Kerkesa e paligjshme

Prokurori i ceshtjes ne ngarkim te ish-ministrit te Mbrojtjes Fatmir Mediu, Sokol Stojani kerkon rrezimin e kerkeses se avokateve mbrojtes, te cilet nga ana e tyre kerkojne pezullimin e procesit gjyqesor. "Kerkesa e avokateve per pezullim eshte e pabazuar ne ligj", u shpreh Stoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.672Z

Zëvendësimi; Dorëheqja e Shtyllës, prokurori i çështjes “Hajdari” drejton hetimet e “Gërdecit”

Largohet nga hetimi për “Gërdecin” Zamir Shtylla, emërohet drejtues Sokol Stojani, prokurori i dosjes “Hajdari”. Kryeprokurorja Ina Rama ka pranuar dorëheqjen e Zamir Shtyllës nga dy funksionet që mbante, duke emëruar si drejtues hetimesh një tjetër prokuror që është marrë që n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.691Z

Prokurori i "Hajdarit" kreu i hetimit të aferës së Gërdecit

 TRAZHGIM SOKOLAJKryeprokurorja Ina Rama pranoi dje në mbrëmje dorëheqjen e ish-përgjegjësit të grupit hetimor të dosjes "Gërdeci", Zamir Shtylla, njëkohësisht ish-drejtor i Hetimit dhe Ndjekjes Penale. Në vend të Zamir Shtyllës, i konsideruar muajt e fundit si "xhel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama