Rezultate te kerkimit per termin: +Promocionit +Toena

Total: 49
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Toena 15 vje: Pritje me emrat m t njohur t letrave shqipe

Nj pritje n hollin e Pallatit t Kongreseve n Tiran, organizuar nga drejtuesit e Shtpis Botuese "Toena", Irena dhe Fatmir Toi, do t prkujtojn t premten n mbrmje 15-vjetorin e krijimit t ksaj shtpije botuese nj nga t parat shtpi botuese private n Shqipri. Gjat ksaj mbrmje ku do t jen t pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.734Z

Përvjetori, toena 20 vjet botime ekspozohen në një sallon libri

TIRANE - Në kuadër të 20-vjetorit të themelimit shtëpia botuese "TOENA" organizon “Sallonin e librit", ku do të ekspozohen të gjithë titujt që ka botuar ndër vite. Çdo ditë, në Muzuen Historik Kombëtar, &cce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.267Z

Panairi i i Librit të 12-të Tirana 2009, kurorëzon fituesit

Përveç 4 çmimeve tradicionale të Panairit të Librit që janë akorduar çdo vit, prej këtij edicioni është themeluar edhe një tjetër çmim ekskluziv i cili iu dha shtëpisë botuese për nivelin e promocionit më të mirë. Çmimi Autori më i mirë i vitit 2009 i është ndarë shkrimtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.096Z

Ylljet Aliçka, me Kohën e puthjeve

Shkrimtari dhe skenaristi Ylljet Alika shfaqet n botn letrare me librin e ri m tregime. “Koha e puthjeve” titullohet krijimtaria e re e Alikajt, e cila promovohet ditn e hn n mjediset e Teatrit t Metropolit, n Tiran. Organizimi i prezantimit t librit bhet nn kujdesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.255Z

Panairi i i Librit të 12-të “Tirana 2009”, kurorëzon fituesit

Izaura Ndoj Cermonia e ndarjes së çmimeve të panairit të 12-të të Librit “Tirana 2009” u mbajt dje në mjediset e panairit, sëbashku me konferencën përmbyllëse të panairit të 12-të të Librit. Përveç 4 çmimeve tradicionale të Panairit të Librit që janë akorduar çdo vit, pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.309Z

Librat e Paskal Milos, në Shkup e Tetovë

Pas prezantimit në Tiranë dhe Prishtinë, dy librat e Paskal Milos promovohen në Tetovë dhe Prishtinë. Instituti i librit dhe i promocionit, "Toena", organizon paraqitjen e librave "Ditari i një ministri të Jashtëm" (Konflikti i Kosovës 1997-2001) dhe "Kosova nga Rambuje në Pavarësi" (Int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.393Z

Ballkanika 2010 triumfojne Kadare dhe turkja Kaugusuz

Te dy fituesit u perzgjodhen nga nje juri nderkombetare me 8 personalitete te njohura nga vendet pjesemarrese ne nje ceremoni te zhvilluar te dielen ne sallen e Teatrit Petro Marko ne Vlore. Ne gare per dy cmimet ishin 14 autore nga vende te ndryshme te Ballkanit Turqia Rumania Maqedonia Greqia Serb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama