Rezultate te kerkimit per termin: +Pronsia

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.853Z

Inspektorati Ndërtimor, prishen 12 objekte në zonën e Vilave, Vlorë

Inspektorati Ndrtimor ka zhvilluar nj aksion dje pr prishjen e 12 objekteve n zonn e Vilave n Vlor. Inspektorati Ndrtimor Urbanistik Kombtar bn me dije se aksioni pr prishjen e ndrtimeve pa leje n zonn e njohur si zona e Vilave n Vlor sht kryer n baz t procedurave krejt t rregull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.538Z

Si hyhet në BE duke mbrojtur intelektualët!

Pr t siguruar nj nivel t njjt mbrojtjeje t t drejtave t pronsis intelektuale me at t vendeve t Bashkimit Evropian me urdhr t Kryeministrit nr. 40, dat 18.03.2009 ka nisur puna dhe po hartohet Strategjia Kombtare pr Pronsin Intelektuale, e cila mendohet t miratohet nga Kshilli i Ministrave n maj t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Berisha: Infrastruktura, prioritare edhe këtë vit

Infrastruktrura rrugore do t jet dhe pr kt vit kryefjala e axhends s qeveris, dukeq t finalizohen tre nga projektet e akseve m t mdha n vend. Kjo u b e ditur nga kryeministri Berisha gjat mbledhjes s ekzekutivit, ku deklaroi se tashm gjithka sht gati pr t nisur nga puna brenda ktij viti dhe se nprmj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Rama: Do të zhbëjmë të gjithë tjetërsimin korruptiv të pasurisë

Lideri i opozits: Do t bjm transparencn Opozita socialiste prkufizon aksionin e vet politik me kartn e lufts kundr korrupsionit. I prvijuar si dukuri q ka mbrthyer qeverisjen e vendit, beteja q i dha pushtetin Sali Berishs n vitin 2005 po merret nga kundrshtart e tij politik, t cilt kan zgjeruar pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Rritet paga minimale, ndryshojnë kontributet për sigurimet

Paga minimale mujore do të jetë jo më pak se 16 820 lekë, ndërsa paga maksimale mujore do të jetë 84 100 lekë do qytetar, duke filluar nga dita e sotme, do t paguaj m shum pr sigurimet shndetsore. Rritja e pags minimale me 700 lek t reja ka ndryshuar shumn e kontributeve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

Situata aktuale n rajon dhe rruga pr m tej (III)

Shtate vjet pas perfundimit te nderhyrjes se NATO-s ne Kosove, Ballkani Perendimor mbetet nje rajon me prapambetje ekonomike. Mbeshtetja per institucionet demokratike eshte e ulet, shtetet jane pergjithsisht te dobet, korrupsioni eshte i perhapur dhe njerezit jane pesimist per te ardhmen. Ka diferen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.327Z

Katarza Kadareane p Islamin (?!?)

T gjith jemi dshmitar t shkelmimeve t sivjetme Kadare - Qosja. Fjala fluturon kurse shkrimi mbetet, ndaj asnj tybe istikfa, asnj katarz nuk e pastron ndotjen, nuk i shlyen dmet, pasojat. Shumkush ka krkuar prej meje q t shprehja mendimin time, m me kompetenc pr shtjet shkencore t Islamit ndr shqipta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama