Rezultate te kerkimit per termin: +Propaganda

Total: 2789
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.540Z

Rama: Neveri nga propaganda e Berishës

Share Kryetari i PS-së Edi Rama ka reaguar sot pas akuzave të Partisë Demokratike se ai kërkon të bëjë pazare për çështjen e heqjes së imunitetit. Rama shprehet se ndjen ndeveri nga propaganda e kryeministrit Berisha ndaj deputetëve socialistë. Çfarë neverie përsëri sot propaganda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.590Z

PROPAGANDA NË RËNIE E SHTETIT ISLAMIK

Ndërsa Shteti Islamik ndodhet në prag të humbjes së territoreve të tij në brendësi të Sirisë dhe Irakut, gjithashtu po dështojnë përpjekjet e grupit për të fituar luftën e informacionit. Analistët thonë se propaganda e ISIS-it ka rënë ndjeshëm gjatë muajve të fundit. Ndërsa pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.850Z

Konferenca e Rames Basha Shtohen krimet rritet propaganda

Transmetuar me 21082014 - 1655 PUBLICITET Tirane 21 gusht 2014 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulezim Basha ka reaguar pas konferences se kryeministrit Edi Ramabr br Ne nje postim ne faqen e tij ne Facebook Basha shkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.564Z

Propaganda Fide, Si e ndihmoishkollën dhe botimet shqipe

Në vendin tonë, Propaganda Fide derdhi ndihma të veçanta per ndërtimin e shkollave, zakonisht në famullitë a monastiret. Kështu u hap shkolla dioqezane e Kurbinit (1632), e shkolla e Urdhnit franceskan në Pëdhanë (1638)....Pas vendimeve historike të Koncilit të Trentit per mësimin e te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.961Z

FOTOT/ Hitleri duke ngrënë mish njeriu, si funksiononte propaganda gjatë L2B

Historiani amerikan David Welch ka publikuar një libër ku pasqyron propagandën që bënte Britania e Madhe dhe Amerika gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ministria e Informacionit në Britani përdori skicat për të çuar mesazhe të forta. Në një prej tyre shihet Hitleri duke ngrënë mis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.789Z

Konferenca e Rames Basha Shtohen krimet ne ngritje vetem propaganda

Transmetuar me 21082014 - 1655 PUBLICITET Tirane 21 gusht 2014 NOAal- Kryetari i Partise Demokratike Lulezim Basha ka reaguar pas konferences se kryeministrit Edi Ramabr br Ne nje postim ne faqen e tij ne Facebook Basha shkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.038Z

Propaganda antifetare në shtypin komunist

Aspekte të propagandës antifetare në shtypin e shkruar komunist (Gazeta Bashkimi 1945-1950) Nga SOKOL PAJA Propaganda antifetare dhe argumentimi në publik Pushteti shpirtëror dhe përndjekjet për shkak të dogmës, janë vetëm mjete ndihmëse për forcimin e pushtetit shtetëror. ..komunistë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama