Rezultate te kerkimit per termin: +Protesta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.766Z

Protesta kundër monarkisë

Gazeta ShqipSpanjë Mijëra spanjollë mbushën rrugët e Madridit në protesta kundër monarkisë, me thirrjet për kthimin e një qeverie të zgjedhur në mënyrë demokratike. Protestat e djeshme shënojnë përvjetorin e republikës së fundit spanjolle të dalë përmes një procesi demokratik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.805Z

Tensionohet protesta, tymuese para Parlamentit (Foto)

Parlamenti është rrethuar ditën e sotme nga protestues të opozitës. Mësohet se protestuesit kanë hedhur tymuese në oborrin e parlamentit. Forca të shumta policie kanë rrethuar godinën duke krijuar disa kordonë. Deputetët e të gjitha partive opozitare janë ngjitur me radhë në një pl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.266Z

Dhuna ndaj grave, protesta para kryeministrisë

Tiranë – Organizata e Shoqërisë Civile ka protestuar sot para kryeministrisë për ndalimin e dhunës ndaj grave. Shkak i këtij tubimi ka qenë ngjarja para pak ditësh ku dy grav janë vrarë nga bashkëshortët e tyre brenda një dite. Të pranishëm përveç përfaqsuesve të shoqatës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.767Z

Paralajmërohen protesta në Luginë

Gjatë një seance të mbajtur para disa ditësh, këshilltarët shqiptarë të Luginës së Preshevës kanë paralajmëruar për mbajtjen e tri protestave deri në fund të këtij viti. Nga Express më 05 shtator 2011 në ora 17:15 Sipas kryetarit të Asamblesë Komunale të Bujanocit, Jonuz Musl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.644Z

Protesta përshkallëzohet në përleshje

Kriza në Ukrainë Ukrainasit sfidojnë urdhrin për të mos protestuar dhe mbushin sheshin qendror të Kievit Protestat e së dielës në Kiev kundër qeverisë dintegrimit europian u përshkallëzuan në përleshje me forcat e policisë pas ligjeve të reja që synojnë të ndalojnë grupimet publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.501Z

1 Maji shënohet me protesta

TIRANE-Sot në botë shënohet 1 Maji, ku në shumë shtete u paralajmëruan protesta. Greqia sot është zgjuar me protesta masovike për shkak të masave të qeverisë për të luftuar krizën e borxheve. Kryeministri George Papandreu tha se nevojiten rritje të taksave dhe kufizime të reja, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.670Z

Shkup: Protesta degjeneron në dhunë

Në Shkup janë grumbulluar dje mijëra vetë, duke protestuar kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shtetasve maqedonas me kombësi shqiptare, për të cilët është dhënë vendimi paraprak me dënim të përjetshëm, pas akuzave për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedona

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama