Rezultate te kerkimit per termin: +Prov

Total: 4095
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.494Z

Demokracia në provë

Në ditët, javët, muajt, vitet dhe dekadat e një shteti janë të pakta momentet kur sistemi politik vihet në provë. Për krijimin e tij duhen vite pune e përpjekje, kushtetuta dhe ligje, zgjedhje dhe debate politike, por për të provuar realish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.027Z

Koreja V. konfirmon provën bërthamore

Koreja e Veriut ka konfirmuar provën e dytë bërthamore në pak ditë. Agjencia zyrtare e lajmeve KCNA nuk ka specifikuar llojin e raketës së testuar, duke përmendur vetëm “raketë taktike” dhe “raketë me saktësi”. AdPla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.265Z

Shkarkohet drejtori i Shërbimittë Provës, Arben Sefgjini

TIRANË - Shkarkohet nga detyra, Arben Sefgjini. Ky i fundit deri më tani mbante postin e Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit të Provës.Në vend të Sefgjinit, është emëruar Ilir Qafa. Shkarkimi i Sefgjinit mësohet se ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Erdogan: Sulmet rebele, prov pr marrdhniet Turqi-SHBA

Presidenti amerikan Xhorxh Bush i kathirrje edhe nj her Turqis pr prmbajtje n konfliktin me rebelt e organizats ilegale kurde, PKK. Zdhnsja e tij Dana Perino tha, se n takimin me kryeministrin Rexhep Taip Erdogan t hnn Bush do t synoj ta bind Ankaran, q t heq dor nga marshimi n veriun e Irakut. Edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.883Z

Itali, vidhet një provëz që mbantegjakun e papa Gjon Palit II

ROMË- Një relike fetare, një provëz që mban gjakun e ish-papës polak Gjon Pali II, është vjedhur në një kishë në Italinë Qendrore dhe rreth 50 policë janë duke kontrolluar zonën për ta gjetur. Provëza &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.720Z

Itali, vidhet një provëz që mbante gjakun e Papa Gjon Palit II

ITALI-Një relike fetare, një provëz që mban gjakun e ish-Papës polak Gjon Pali II, është vjedhur në një kishë në Italinë Qendrore dhe rreth 50 policë janë duke kontrolluar zonën për ta gjetur, njoftoi sot media. Prov&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.557Z

Zamir Shtylla: Videoja mund të merret si provë

Zamir Shtylla, ish-drejtori i hetimit në Prokurorinë e Përgjithshme tha se ekzistojnë të gjithë mundësitë për të zbardhur të ashtuquajturin skandali i përgjimit Prifti-Meta. Sipas avokatit Shtylla, përgjimi i realizuar nuk ësht&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama