Rezultate te kerkimit per termin: +Prpjekje

Total: 436
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

FT: Prpjekje e kot e Serbis

Gazeta prestigjioze londineze "The Financial Times" ka botuar t mrkurn nj artikull pr ditn e par t procesit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs para Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) n Hag. Ngritja e ksaj shtjeje (nga Serbia n GJND) sht ushtrim i kot i Serbis, i ka thn gazets The

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Bollano; N prpjekje pr t hyr n histori

T hysh n histori tashm shtnj nga gjrat m t lehta. Mjafton t bsh nj deklarat skandaloze si ajo e kryetarit t Bashkis Himars dhe nuk duhet pritur shum q t jesh pjes e historis. Ndoshta, deklarata e tij prbn deklaratn m t fuqishme t shekullit t XXI pasi ajo q ai tha, nuk sht fjala e nj kryebashkiaku t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Berisha: Prpjekje pr lehtsimin e veprimtaris s biznesit

Gjat vizits n Shkodr, Kryeministri Sali Berisha u ndal edhe n zonn industriale t qytetit, ku vizitoi fabrikn italo-shqiptare t prodhimit t kpucve, "Adelchi". Fabrika e kpucve "Adelchi", e cila aktualisht ka t punsuar 730 puntor, sht nj siprmarrje e re e cila ka nisur procedurat pr t prfituar nga nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

Ambasadori palestinez: Sulm terrorist i Izraelit Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276

Ambasadori palestinez n Tiran tha n nj interviste pr Televizionin Klan, se incidenti sht nj sulm terrorist q prek disa shtete. Sipas tij, prvese rezolutave, duhen prpjekje diplomatike pr zgjidhjen e konfliktit shum-vjear n kt zon.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Ministri britanik për Evropën: BE, përpjekje për zgjidhjen e ngërçit politik

“sht e rndsishme q situata politike n Shqipri t zgjidhet”. Kshtu sht shprehur ministri britanik pr Evropn, David Lidington, n nj intervist pr BBC-n n lidhje me situatn politike n vend. Sipas tij, po bhen prpjekje nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja, q t arrihet kompromi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Perpjekje të reja për paqe në Lindjen e Mesme

Viti i Ri po sjell prpjekje t reja pr paqen n Lindjen e Mesme. Diplomacia ne  Lindjen e Mesme po hyn n nj tjetr nivel kt muaj, me prpjekje t reja pr t ringjallur bisedimet e ngecura mes Izraelit dhe Palestins. Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu bri nj vizit n Kairo kt jav dhe propozoi q E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

Rama, ultimatum ëndrrës së shqiptarëve Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9');

Nj pjes e mediave q kontrollohen nga opozita i jan bashkuar ultimatumeve t Rams, sipas t cilave, pa marrveshje politike mes tij dhe Berishs, nuk ka liberalizim t vizave. Kjo prpjekje e koordinuar e politiks dhe medias sht nj tentativ, pr t minuar ndrrn shekullore t shqiptarve pr lvizjen e lir dhe bl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama