Rezultate te kerkimit per termin: +Prqindja

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.650Z

ISKSH- spitale, kontratat e reja në fillim në janarit

Ne ditet e para te muajit janar pritet te firmosen kontratat e reja mes 39 spitaleve dhe Institutit te Sigurimeve te Kujdesit Shendetsor. Cilsia e shrbimit ndaj pacientit dhe reduktimi i pagesave informale jan dy indikatort e vlersimit q futen pr her t par nga ISKSH n kontratat e reja me 39 spitalet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.724Z

Në gjashtë rrethe, plan për pajisjen e spitaleve me skaner

Ky investim pritet që të rrisë fuqinë diagnostike, ku fillimisht mjekët të caktojnë diagnozën dhe më pas caktohet se ku do të trajtohet i sëmuri Spitalet e Shkodrs, Durrsit, Fierit, Vlors, Kors dhe Elbasanit do t pajisjen me skaner, rezonanc magnetike dhe pajisje labora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.632Z

Më pak kredi për individët, ndikon niveli i kredive të këqija

Bankat e nivelit t dyt n Shqipri kan dhn m pak kredi pr individt n 3-mujorin e par t vitit 2010 dhe kjo pr dy arsye: s pari, ka ndikuar gjendja financiare e individve, kredit me probleme dhe gjendja n tregun e pasurive t paluajtshme. Standardet pr kredin dhn individve n tremujori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.671Z

Shëndeti Publik: Shqiptarët, 2 për qind dehen

Studimi ISHP Rreth 2 pr qind e shqiptarve do dit gjenden t dehur. Prqindja sht nj nga prfundimet e rezultatit t studimit t kryer nga Instituti i Shndetit Publik, me kampion 3 mij qytetar. Sipas studimit, rreth 5 pr qind e personave q konsumojn pije alkoolike jan nxns t grupmoshave 15-16 vje. Ashtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.921Z

Matura, sa pyetje do të ketë çdo kapitull në lëndët natyrore

Standard publikon numrin e pyetjeve për çdo kapitull në Fizikë, Kimi dhe Biologji Ndr lndt me zgjedhje t Maturs Shtetrore, m shum hapsir kan tri lndt e shkencave natyrore, t cilat marrin koeficiente maksimale n shumicn e fakulteteve t Universitetit t Tirans dhe t rretheve, si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.450Z

Bagapsh ri-zgjidhet president i Abhazis

Udhheqsi i separatistve, Sergei Bagapsh, sht rizgjedhur president i rajonit t Abhazis, zgjedhje kto t cilat jan cilsuar si ilegale nga pjesa m e madhe e bots, por t cilat jan prshndetur nga Rusia, kan njoftuar sot zyrtart zgjedhor. Komisioni Zgjedhor, duke cituar rezultatet e para zyrtare, theksoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.074Z

Gratë, tani më shumë hapësira në vendimmarrje

Grave n Shqipri po ju krijohen gjithmon e m shum hapsira q t jen pjes e vendimarrjes. T dhnat e fundit t raportuara n selin e OKB n Nju Jork, gjat sesionit t 46 t Komitetit pr Eleminimin e Diskriminimit ndaj Grave, tregojn se prqindja e grave n post drejtuese ka ardhur n rritje Filloreta Kodra &quo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama