Rezultate te kerkimit per termin: +Prsa

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.869Z

Guxholli: Shqipëria, ndër vendet më atraktive për biznes

Shqipria renditet ndr vendet m atraktive n bot pr t trhequr investimet e huaja. Kshtu sht shprehur Kshilltarja e Kryeministrit pr Ekonomin, Suzana Guxholli duke ju referuar raportit m t fundit t kompanis m me emr n bot pr konsulencat ekonomike "A.T. Kerni", e cila, prsa i prket klims s biz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.474Z

Banesat, Ndërtuesit: Kreditë e larta frenojnë shitjet

mimi i apartamenteve n vend vazhdon t ngelet i njjt edhe pse shitjet kan kan psuar ulje, pasi rreth 4000 apartamente rezultojn t pashitura. Ndrtuesit ia faturojn kt ngr bankave. Ndonse kreditimi sht rritur n krahasim me t njjtn periudh t nj viti m par, interesat bankare vazhdojn t mbeten t larta. Ag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Meta: E ardhmja e rajonit në Bashkimin Europian

E ardhmja e rajonit t Ballkanit Perndimor sht Bashkimi Europian. Pr kt jan dakord t gjith lidert e rajonit q n ditn e dyt t samitit t Kroacis theksuan njzri se bashkpunimi rajonal, zgjidhja e konflikteve mes vendeve dhe vazhdimi i reformave jan tre pikat kryesore t realizimit t ndrrs europiane. N fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.538Z

Tiranë, bashkia apel prindërve: Kujdes me parkimet para shkollave

Bashkia e Tiranes ju eshte drejtuar te gjitha shkollave qe disponojne mjete transporti per nxenesit me nje shkrese zyrtare per respektimin e shenjave dalluese, por edhe vendeve te qendrimit per mjetet qe ato disponojne. Sipas perfaqesuesve te bashkise, kjo behet per permiresimin e qarkullimit te au

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.351Z

Fajon: Jo vonesa për liberalizimin e vizave me Shqipërinë

Bashkimi Europian ka prgjegjsi politike pr t prfunduar procesin e liberalizimit t vizave n Ballkanin Perndimor. Kshtu ka deklaruar deputetja e Parlamentit Europian dhe raportuesja pr liberalizimin e vizave, Tanja Fajon n nj intervist pr Dojce Vellen. Ajo vlersoi progresin e dukshm t Shqipris dhe Bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

LSI: Transparenc pr reformn zgjedhore

Kreu i LSI-s, Ilir Meta, n nj konferenc pr shtyp prshndeti fitoren e Presidentit Tadi n zgjedhjet serbe duke e cilsuar si nj mundsi m shum pr beogradin pr tu komportuar me pavarsin e Kosovs nga nj qasje dhe perspektiv europiane. Zoti Meta u ndal edhe n komentet e Kryeministrit Sali Berisha pr K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

Ligjet, debate për kandidaturat e Gjykatës së Lartë

Maxhoranca dhe Opozita kan debatuar n Komisionin Parlamentar t Ligjeve pr kandidaturat e antarve t Gjykats s Lart, t propozuara nga Presidenti i Republikes. Por debatet kan prfunduar me braktisjen e punimeve nga opozita, nn argumentin se nevojitet m tepr koh pr diskutimet. Fatmir Xhafa, Deputet i P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama